OSTRÓDA. ”PRZYMKNIĘTO” DWÓCH DOMOWYCH AWANTURNIKÓW

Sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania wobec dwóch mieszkańców Ostródy, którzy znęcali się psychicznie i fizycznie nad swoimi bliskimi.

Mężczyźni wszczynali awantury domowe podczas których wyzywali swoje konkubiny oraz dzieci, szarpali je i popychali, poniżali i niszczyli sprzęty domowe. Ponadto, grozili swoim bliskim, że zrobią im krzywdę. Pokrzywdzone kobiety postanowiły przerwać milczenie i o sytuacji w swoich domach opowiedziały policjantom. 29- latek oraz 31-latek zostali zatrzymani. Zebrany w sprawach materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanych zarzutów znęcania się psychicznego i fizycznego nad bliskimi. Policjanci wraz z prokuratorem wnioskowali o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd przychylił się do ich wniosku i obaj podejrzani trafili do aresztu.

Przemoc w rodzinie to wszystkie jednorazowe lub powtarzające się umyślne działania lub zaniechania naruszające prawa lub dobra osobiste członków rodziny, a także osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących, zwłaszcza narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą. Ofiarami przemocy w rodzinie mogą być współmałżonkowie, partnerzy w związkach nieformalnych, dzieci, osoby starsze lub osoby niepełnosprawne.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.