AUTO NIE PRZESZŁO PRZEGLĄDU, PODROBIŁ WPIS W DOWODZIE REJESTRACYJNYM

Policjanci z Ostródy zakończyli sprawę prowadzoną pod nadzorem prokuratury dotyczącą podrobienia dowodu rejestracyjnego przez mieszkańca powiatu ostródzkiego.

22-latek zdecydował się na podrobienie dokumentu w momencie, kiedy jego auto  nie przeszło kolejnego przeglądu technicznego.

Po upływie roku kolejny raz mężczyzna skierował się na stację diagnostyczną. Wtedy z uwagi na zły stan techniczny został zatrzymany mu dowód rejestracyjny. Diagnosta dokument odesłał do wydziału komunikacji.

Tam pracownik ujawnił w dowodzie rejestracyjnym pojazdu podrobiony wpis wraz z pieczęcią dotyczący poprzedniego badania technicznego. Jak się okazało, wpis został dokonany przez stację kontroli, której nie ma w żadnym rejestrze. Wówczas o podrobieniu dokumentu zostali powiadomieni ostródzcy policjanci.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego 22-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu jednocześnie składając wniosek o dobrowolne poddanie się karze.  Niebawem akt oskarżenia w tej sprawie trafi do sądu. Teraz za popełnione przestępstwo mieszkańcowi powiatu może grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.