POLICJANT W CZASIE WOLNYM ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

W sobotę 20 sierpnia po południu policjant w czasie wolnym od służby zauważył kierowcę mercedesa, który z dużą prędkością w centrum miasta przeciął rondo, uszkodził znak dwuetapowego przejścia dla pieszych zmuszając do ucieczki kobietę, po czym gwałtownie wjechał na chodnik. Mężczyzna nie zatrzymał się i pojechał dalej.

Zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenie funkcjonariusza, że osoba prowadząca pojazd może być pod wpływem alkoholu. Policjant pobiegł za samochodem. Po chwili kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w miejski żywopłot przecinając chodnik. Gdy chciał wyjechać – dalszą jazdę samochodem uniemożliwił mu policjant, który zatrzymał mężczyznę do czasu przyjazdu patrolu. Interwencja funkcjonariusza spotkała się z pozytywną reakcją świadka tego zdarzenia, który pomógł funkcjonariuszowi przytrzymać mężczyznę. Kierowca mercedesa był bardzo agresywny.

Wezwany na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że mieszkaniec miasta, miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 34-latek został zatrzymany, a auto którym jechał trafiło na policyjny parking.

Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz kierowania.

Od piątku warmińsko-mazurscy policjanci na drogach regionu zatrzymali 27 nietrzeźwych kierujących.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.