PONOWNIE ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ, GROZI MU NAWET 7,5 ROKU WIĘZIENIA

Kilka dni temu policjanci zostali powiadomieni o znęcaniu, do którego dochodziło w jednym z ostródzkich mieszkań. 57-latek wyzywał, bił, poniżał i wypędzał z domu swoją żonę. Podobnie zachowywał się wobec swojej córki i jej dzieci. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało, niespełna 2 lata temu opuścił on więzienie, gdzie trafił na 6 miesięcy właśnie za znęcanie się nad najbliższymi. Pobyt w zakładzie karnym nie wpłynął jednak na zmianę jego postępowania. Okazało się, że mężczyzna zachowywał się tak już od ponad roku, czyli krótko po tym jak opuścił zakład karny.
57-latek pomimo tego, że obowiązywał go środek karny w postaci nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego na okres 3 lat, zlekceważył go. Mężczyzna niedługo po wyjściu z więzienia pojawił się w mieszkaniu i wszczynał awantury z żoną, bił ją i wyganiał z mieszkania. Podobnie traktował swoją córkę i dwójkę jej dzieci.
W sobotę sąd, na wniosek policjantów i prokuratora zdecydował, że domowy agresor najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli sprawca tak, jak w tym przypadku działa w warunkach tzw. recydywy może grozić mu kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.