POZNALIŚMY NAJLEPSZYCH W TYM ROKU PATROLOWCÓW Z WARMII I MAZUR

Podczas służby muszą być zawsze gotowi do tego, by pomagać i chronić. Wchodząc na interwencję powinni spodziewać się niespodziewanego. Charakteryzować ich ma szeroka wiedza i umiejętność szybkiego podejmowania słusznych decyzji. Tacy są policjanci, którzy każdego dnia patrolują ulice naszych miast i interweniują w najróżniejszych sprawach. W trakcie wojewódzkich eliminacji XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” poznaliśmy najlepszych patrolowców z Warmii i Mazur.

W poniedziałek (08.07.2024 r.) na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie w atmosferze współzawodnictwa odbyły się wojewódzkie eliminacje do XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Zawody swoim patronatem objął Radosław Król Wojewoda Warmińsko-Mazurski, który ufundował nagrody dla najlepszych par patrolowych.

W trakcie zawodów zmagali się funkcjonariusze reprezentujący wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji województwa warmińsko-mazurskiego. W turnieju uczestniczyło w sumie 38 policjantów (19 par patrolowych). W drodze do finału uczestnicy brali udział w konkurencjach: test wiedzy, tor przeszkód i strzelanie sytuacyjne.

Organizowane zawody są również formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących trudną i wymagającą służbę patrolową. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, żeby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu. Celem zawodów jest poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych policjantów.

Po całodniowych zmagania poznaliśmy najlepszych policjantów komórek patrolowo – interwencyjnych województwa warmińsko-mazurskiego. Miejsca za kolejnych stopniach podium zajęli:

  1. sierż. sztab. Michał Lech i post. Jakub Roch (KPP w Działdowie)
  2. sierż. Jarosław Dec i post. Rafał Basiewicz (KPP w Olecku)
  3. st. post. Jakub Chwesiuk i st. post. Grzegorz Załęski (KPP w Szczytnie)

Uczestnikom i zwycięzcom zawodów podziękował i pogratulował obecny na uroczystym ich zakończeniu Zbigniew Szczypiński Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, który wręczył trzem najlepszym parom nagrody ufundowane przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego.

Zwycięzcom nagrody wręczył i osobiście pogratulował również insp. Radosław Drach p.o. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, który podziękował wszystkim uczestnikom zmagań za ich wysiłek, życzył pomyślności w dalszej służbie i zaprosił do ponownego wzięcia udziału i spróbowania swoich sił w zawodach za rok.

Dwie najlepsze pary patrolowe zyskały prawo do reprezentowania garnizonu warmińsko-mazurskiego w XXVIII Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, które odbędą się w dniach 11-13 września 2024 r. w Szkole Policji w Słupsku.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.