„STRAŻACKI TWARDZIEL OSTRÓDA 2016”

4 maja w komendzie Państwowej Straży Pozarnej odbyły się coroczne zawody sportowe z okazji Dnia Strażaka o puchar i nagrodę Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie . W tym roku rozegrano je pod hasłem „Strażacki Twardziel”.
24 strażaków z ostródzkiej komendy powiatowej stanęło do rywalizacji w widowiskowych zawodach, wzorowanych na popularnych turniejach strongman. Utrudnieniem dla zawodników było pokonywanie toru przeszkód w ubraniu bojowym i hełmie oraz oddychanie przy pomocy aparatu ochrony dróg oddechowych.
Tor przeszkód składał się z czterech konkurencji: rozwinięcia dwóch lini wężowych składających się z sześciu odcinków węża strażackiego, stu uderzeń młotem (5 kilogramów) wewnątrz specjalnej konstrukcji, przebiegnięciu z dwoma pojemnikami ( 15 kilogramów każdy) przez tunel o długości 4m, przeniesieniu manekina (50 kilogramów) na odcinku 50 metrów oraz wejściu na I piętro wspinalni przy użyciu liny.
Turniej był niezwykle ciężki, wymagał od zawodników dużej siły fizycznej, wydolności organizmu oraz koordynacji ruchowej. Zawodnicy dali z siebie wszystko, rywalizacja przebiegała w duchu fair play.
Ostródzkie zawody były jednocześnie eliminacjami powiatowymi do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 8 maja w Olsztynie.
Sprawność fizyczna jest nieodzownym atrybutem dobrej służby strażackiej. Zwycięzcą turnieju i zdobywcą pucharu oraz miana „Strażackiego Twardziela” został asp. Przemysław Żydaczek z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Ostródzie, który okazał się bezkonkurencyjny.
Drugie miejsce zajął st. str. Szymon Dreszler z morąskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej (JRG), na najniższym stopniu podium stanął mł. asp. Dawid Jurczak z JRG Ostróda.
Gratulacje zawodnikom złożyli Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski, którzy dokonali aktu dekoracji zwycięzców.

Klasyfikacja generalna turnieju:

1. Przemysław Żydaczek
2. Szymon Dreszler
3. Dawid Jurczak
4. Michał Budka
5. Bartłomiej Skalny
6. Paweł Wroszkowski
7. Kamil Szydłowski
8. Marcin Wiśniewski
9. Paweł Kaszuba
10. Szymon Rynkiewicz
11. Piotr Krzyżaniak
12. Grzegorz Brynda
13. Karol Fafiński
14. Grzegorz Żeberek
15. Danel Szczesny
16. Łukasz Kornatowicz
17. Kamil Kopyczyński
18. Krzysztof Harasimowicz
19. Karol Rogoziński
20. Sebastian Szydłowski
21. Sławomir Bruski
22. Daniel Waszkiewicz
23. Szymon Skalny
24. Robert Rawski

Tekst/zdjęcia: G. Różański

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.