WJECHAŁ DO ROWU MAJĄC PONAD 3 PROMILE ALKOHOLU W ORGANIZMIE. JECHAŁ Z 5-LETNIM DZIECKIEM

Kara 2 lat pozbawienia wolności grozi 35- latkowi, który jadąc z 5- letnią córką pomylił drogi i wjechał do rowu.

Jak okazało się, mężczyzna był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 3 promile. Kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

W środę (25.04.2018) około godz. 14:30 policjanci ostródzkiej komendy otrzymali informację, że w m. Rychnowo samochód osobowy wjechał do rowu. Według zgłoszenia, w pojeździe miało znajdować się dziecko a zachowanie kierowcy wskazywało na to, że mógł być pijany.

Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. 35- latek znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie na zawartość tej substancji w jego organizmie wykazało ponad 3 promile. Mężczyzna tłumaczył, że jechał z córką na lotnisko, pomylił drogi i wjechał do rowu.
Na szczęście zarówno 5- latka jak i jej ojciec nie odnieśli żadnych obrażeń.

Z uwagi na stan, w jakim znajdował się mężczyzna, nie mógł on sprawować opieki nad swoim dzieckiem. Dziewczynka została przekazana pod opiekę rodziny, natomiast 35- latek trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu, następnego dnia usłyszał zarzuty kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do nich i złożył wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.