PODCZAS SPACERU NAD JEZIOREM DRWĘCKIM ZNALAZŁ GRANAT MOŹDZIEŻOWY

Pozostałości z czasów wojny można znaleźć jeszcze dziś. O takim znalezisku poinformował policjantów mieszkaniec Ostródy, który podczas spaceru natknął się granat moździerzy.

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy na terenie powiatu ostródzkiego odnaleziony został niewybuch pochodzący z okresu II wojny światowej. Wielokrotnie mieszkańcy tego regionu odnajdują tego typu niebezpieczne przedmioty podczas zwykłych prac ogródkowych, prac przy posesjach, czy też podczas spacerów i pobytu w lesie.

Tym razem wybuchowe znalezisko natknął się mieszkaniec Ostródy. Mężczyzna podczas spaceru nadbrzeżem Jeziora Drwęckiego zauważył przedmiot przypominający pocisk artyleryjski i natychmiast powiadomili policję. Przybyły na miejsce policyjny pirotechnik stwierdził, że jest to granat moździerzowy. Funkcjonariusze wraz z ochotnikami straży pożarnej  do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli znalezisko.

Wkrótce na miejsce przybędą saperzy, którzy zabiorą pocisk z materiałem wybuchowym do neutralizacji na poligonie.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają jak należy zachować się w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch:

pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, ze bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.