FINAŁ AKCJI “MODA NA RECYKLING”

1 czerwca w Amfiteatrze dzieci i młodzież z ostródzkich szkół wzięły udział w trzeciej edycji akcji edukacyjno-ekologicznej “Moda na recykling”.

Jest to projekt Europejskiej Platformy Recyklingu, który został zrealizowany we współpracy z projektantką Anną Kubisz. Artystka zawitała do zakładów przetwarzania elektroodpadów, skąd przywiozła materiały do stworzenia stylizacji. Podczas warsztatów modowych młodzież miała nadać przetworzonym surowcom drugie życie, robiąc z nich ubrania, dodatki i biżuterię.
Wczoraj w Kinie Elektronik w Warszawie miał miejsce Wielki Finał akcji, którego głównym elementem był pokaz mody z udziałem gwiazd oraz znanych dziennikarzy. Gwiazdy prezentowały recyklingowe stylizacje stworzone wcześniej przez uczestników warsztatów. Odbyły się również występy artystyczne oraz licytacja wybranej stylizacji na rzecz organizacji charytatywnej.
Dyplom potwierdzający ekologiczne zaangażowanie dla naszego miasta w imieniu Burmistrza Zbigniewa Michalaka odebrał jego zastępca Piotr Kowal.
źródło: Miasto Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.