FINISAŻ PRAC ANETY SZYMKIEWICZ

Zapraszamy na finisaż prac Anety Szymkiewicz, który odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 17:00 w bibliotece na zamku.

Zapraszamy na finisaż prac Anety Szymkiewicz, który odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 17:00 w bibliotece na zamku.

Co będzie można zobaczyć na finisażu? O tym najlepiej opowie artystka:

Z wielką radością przedstawiam Państwu zbiór mojej twórczości z okresu kilkuletniego: malarstwo olejne, akrylowe i akwarele.

Malowanie jest nieustającą i najważniejszą czynnością w moim życiu. Jest mi bliskie od dzieciństwa, ponieważ sztuka była zawsze obecna w mojej rodzinie.
Pochodzę z Żor, ze Śląska. Z Ostródą jestem związana od zawsze, ponieważ tutaj mieszka cała moja rodzina.  Jest to miejsce dla mnie piękne, sentymentalne, miasto powrotów a od pewnego czasu już mój stały dom.

Wszystkie prace, które stworzyłam są odzwierciedleniem lat determinacji, eksperymentowania i rozwoju we własnym zakresie z epizodycznymi momentami kształcenia u profesjonalnych artystów.

Natura, krajobrazy i horyzonty są moją inspiracją, ukojeniem ale też niepokojem w poszukiwaniach. W malarstwie, które Państwu prezentuję jest rozbieżność barw nasyconych i delikatnych, które ostatecznie zawsze są spójne z naturą.
Mam przyjemność podzielić się z Państwem moimi obrazami i tym samym wewnętrznym opowiadaniem o zielono-błękitnym otoczeniu, które interpretuję we własny sposób.

Nie używając górnolotnych określeń, chciałabym podsumować wybrane przeze mnie prace nazywając je  po prostu  „Spokój”.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.