JAKIE OSZCZĘDNOŚCI PRZYNOSI OGRANICZENIE DZIAŁALNOŚCI BASENU?

We wrześniu ostródzkiego basenu wypływały komunikaty o częściowym ograniczaniu atrakcji.

Takie zabiegi były podyktowane poczynieniem oszczędności, w związku z tym mamy dla Was trochę informacji z urzędu miejskiego. Burmistrz poinformował ile pieniędzy zostanie w kasie w skali miesiąca.

Wprowadzone pod koniec września br. ograniczenia pozwolą na oszczędności rzędu 10 000,00 PLN — 12 000,00 PLN miesięcznie.

Przy okazji włodarz poinformował jakie są koszty utrzymania basenu miejskiego.

Ostatnie pół roku tj. od marca do sierpnia 2022 roku utrzymanie basenu kosztowało 1786 280, 08 PLN, co daje miesięczny koszt w granicach 300 000,00 PLN (przy około 8. 000 wejść miesięcznie)

Zapytaliśmy też o koszt utrzymania basenu po podwyżkach za energię (szacowanych).

Gmina Miejska Ostróda nie jest w stanie oszacować skali wzrostu kosztów działalności basenu ze względu na podwyżki cen energii. Spółka PWiK, która zajmuje się basenem, rozlicza się od stycznia 2022 r. za energię elektryczną w systemie bilansowania według cen giełdowych. Natomiast odnośnie energii cieplnej zużywanej na basenie, – według informacji otrzymanych z MPEC Ostróda Sp. z 0.0., od 15 października br. nastąpi wzrost cen energii cieplnej o 28,45%.

Chcieliśmy ”przemycić” też dla Was informacje, a raczej ciekawostkę – czy kiedykolwiek basen był rentowny? Czy zdarzył się miesiąc w którym nie trzeba było dołożyć? Z odpowiedzi wynika, że Miasto nie rozpatruje działalności tej placówki w takich kategoriach.

Pojęcie rentowności nie ma zastosowania w tym przypadku, gdyż obiekty kulturalno – sportowe w tym baseny powinny służyć mieszkańcom i być ogólnodostępne dla wszystkich.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.