AGNIESZKA SKRZYPCZAK Z NAGRODĄ LEONA SCHILLERA!

Jak miło jest podawać takie informacje. Ostródzianka Agnieszka Skrzypczak otrzymała kolejną prestiżową nagrodę.

Szczęśliwa Agnieszka.

W poniedziałek 10 czerwca 2019 roku w siedzibie ZASP-u wręczone zostały Nagrody im. Leona Schillera.

Podczas uroczystości celebrowanej przez Dorotę Landowską, laureatkę tej nagrody z lat ubiegłych, „Schillera” z rąk wiceprezesa ZASP, Cezarego Domagały, przyjęła Agnieszka Skrzypczak – aktorka Teatru Jaracza w Łodzi, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Agnieszka jest również wokalistką ostródzkiej rockowej kapeli Pink Roses, ale ze względu na obowiązki w teatrze i prace nad nową płytą zespół gra już tylko okazjonalnie.

Gratulujemy👏 i życzymy kolejnych sukcesów!
fot. Maria Wilma-Hinz

Nagroda im. Leona Schillera, przyznawana przez Związek Artystów Scen Polskich jest nagrodą imienia jednego z najwybitniejszych inscenizatorów przedwojennej polskiej sceny, a zarazem świetnego organizatora, pedagoga, a także prezesa Stowarzyszenia w latach: od 1950 – aż do śmierci, w dn. 25 marca 1954 r.

Nagroda im. Leona Schillera, od ponad półwiecza zawsze podkreślała pewną podstawową sprawę, którą jest wysoka jakość – wykonawcza, realizatorska – „wnoszona” do sztuki teatralnej przez jej młodych twórców. Bo to jakość w tym zawodzie liczy się zawsze – bez względu na zmieniające się style, indywidualne zdolności i preferencje, i jakość jest wspólnym mianownikiem wszystkich nagrodzonych oraz naszą teatralną ciągłością.

1 comments

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.