PIKNIK MILITARNY W STARYCH JABŁONKACH

W ostatnią sobotę lipca w Skansenie Fortyfikacji – Bunkier Stare Jabłonki odbył się Piknik Militarny, zorganizowany przez Związek Żołnierzy WP koło nr 5 w Ostródzie, Nadleśnictwo Stare Jabłonki, wspierany przez Stowarzyszenie Historyczno Poszukiwawcze “Pogranicze” z Ostródy, Grupę Ratownictwa PCK Ostróda.

W trakcie pikniku organizowane zostały gry i zabawy dla dzieci będące lekcją historii zaprezentowaną przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej “Barbarossa” – na temat uzbrojenia i wyposażenia wojska polskiego i niemieckiego z czasów II wojny światowej oraz nauką udzielania pierwszej pomocy ratowniczej.

Na stoisku Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego “Pogranicze”, można było zobaczyć hełmy wehrmacht m42 i m35, kulę armatnią z przełomu XVIII i XIX wieku, elementy oporządzenia wojsk napoleońskich oraz monety z okresu pomiędzy XVII a XX wieku. Wszystkie artefakty zostały znalezione na ziemiach Ostródy i okolic, które są bogate w pamiątki przeszłości.

Ciekawą wiedzą dla dzieci okazała się prelekcja na temat pracy, uprawnień i wyposażenia przeprowadzona przez Straż Leśną ze Starych Jabłonek, a dodatkową atrakcją dla turystów było zwiedzanie bunkra.

Na każdego czekała darmowa grochówka, kiełbaska z grilla i ciasto.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.