POLSCY ARTYŚCI W HOŁDZIE DLA BOBA MARLEY’A I BRYTYJSCY WETERANI DUB REGGAE NA OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL

Na Red Stage podczas festiwalu zaprezentuje się wielki projekt „Tribute to Bob Marley”, gdzie klasyki króla reggae wykona polska czołówka artystów reggae.

Pierwszymi wykonawcami sound systemowej Green Stage są weterani produkcji dub reggae z Wlk. Brytanii – The Rootsman oraz Nucleus Roots. Czołowa polska impreza związana z muzyką jamajską odbędzie się w Ostródzie w dniach 10-13 sierpnia.

 

TRIBUTE TO BOB MARLEY (Polska)

Dwa lata temu we Wrocławiu narodził się projekt, gdzie hity Boba zaaranżował zespół Riddim Bandits, a wokalnie udziela się śmietanka polskiej sceny reggae.

 

Riddim Bandits nikomu nie trzeba przedstawiać. Formacja muzyczna towarzysząca na codzień Mesajah urosła już do rangi jednego z najsprawniejszych polskich riddim bandów. Na dwóch dotychczasowych dobrze przyjętych koncertach projektu „Tribute to Bob Marley” we wrocławskim klubie Stary Klasztor na scenie pojawiali się nie tylko artyści reggae, ale również wokaliści i wokalistki związane z hip-hop czy elektroniką.

Podczas koncertu w Ostródzie swoje wersje klasyków Boba Marley’a przedstawią:  Dawid Portasz (Jafia, Rastasize), Mesajah, Damian Syjonfam, Martyna Baranowska (Chilli Crew), Nadia (Naaman), I Grades, Cheeba (Eastwest Rockers) oraz Wlazi (Bethel).

Nie trzeba nikomu udowadniać, że muzyka Boba Marley’a jest nieśmiertelna, a treści zawsze aktualne. Warto zobaczyć, jak z klasyką dają sobie radę czołowi polscy artyści.

„Get up, Stand up”, „War”, „Is This Love”, „Buffalo Soldier”, „Could you be Loved”, „One Love” i wiele innych – inna Polish stylee!

Red Stage, 12.08

 

https://www.youtube.com/watch?v=WgJAniDcWL0

 

THE ROOTSMAN MEETS INSPIRATIONAL SOUND FEAT. DEE BO GENERAL (Wlk. Brytania)

The Rootsman był pierwszym zagranicznym producentem digital dub, który w 1996 roku odwiedził Polskę. Muzyczny świat zawsze oceniał go wysoko za jego otwartą wizję i bezkompromisowe ciężkie brzmienie. Po długiej przerwie powraca z setem live w towarzystwie swoich obecnych braci w dubie.

 

The Rootsman jest DJ’em i producentem z Bradford. W 1985 roku zaczął występować na lokalnych sound systemach, a następnie pojawiać się w eterze pirackich stacji. W 1991 roku zaczął organizować legendarne noce klubowe „Dub Me Crazy”. Dwa lata później odpalił Third Eye Music – swoją wytwórnię płytową i zdobył reputację jako pionier UK dubu. Wydał mnóstwo albumów i singli, często kolaborując z największymi nazwiskami w świecie reggae. Przekraczał granice pomiędzy stylami takimi jak dub, elektronika, jungle, raggamuffin, world music, a nawet heavy metal. The Rootsman występował na całym świecie, w tym wielokrotnie grał trasy w Polsce. Ostatnio, po 10 latach przerwy, zaczął ponownie produkować nową muzykę razem z Inspirational Sound.

Powstały w 1999 roku Inspirational Sound to również DJ i producent z Bradford.

Dee Bo General był jednym z MCs popularnego w latach 80-tych sound systemu Armagideon Muzik. Kiedy na początku kolejnej dekady w Wielkiej Brytanii eksplodowała scena jungle, Deebo był na froncie rewolucji. Obecnie nagrywa album produkowany przez The Rootsman & Inspirational Sound.

 

Green Stage, 12.08

 

https://www.youtube.com/watch?v=VLZdTOJaw5M

 

NUCLEUS ROOTS (Wlk. Brytania)

Od 1996 roku konsekwentnie realizują swą ideę „digital vibration inna old school inspiration” – połączenia nowoczesnych ciężkodubowych cyfrowych beatów z melodią, przekazem i wokalistyką klasycznego roots reggae.

 

Zespół uformował się w 1996 roku na gruzach cenionej manchesterskiej formacji punk reggae Community Charge. Na samym początku Nucleus Roots byli 10-osobową grupą reggae z Paulem Lush (bass) oraz Dub Dadda (wokal, obecnie Zion Train) na czele. W 1998 narodziła się nowa formuła Nucleus Roots jako cyfrowego live actu. Rok później po raz pierwszy wystąpili na festiwalu Glastonbury, by potem wielokrotnie tam powracać. W następstwie zaczęli grać trasy w całej Europie. Stworzyli swoje własne, charakterystyczne brzmienie, które podziwiać można na pięciu albumach oraz niezliczonych singlach. Na przestrzeni czasu współpracowali również m.in. z Twinkle Brothers, Misty in Roots, Dub Syndicate, The Natura-ites, Jah Shaka, Aba Shanti czy Fredem Locks. Wciąż tworzą i wydają nowe single.

Nucleus Roots wielokrotnie gościli w Polsce, zarówno w klubach jak i na festiwalowych występach. Powracają do Ostródy po 12 latach z live setem w składzie z trójką doskonałych wokalistów – Simonem Danem, Mosesem i Ossie Gadem.

 

Green Stage, 11.08

 

https://www.youtube.com/watch?v=OqXwA1ODP8o

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.