DZIELNICOWI SPOTKALI SIĘ Z NAJMŁODSZYMI W SP 2

„Dzielnicowy bliżej nas”, czyli także bliżej najmłodszych. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie odwiedzili Szkołę Podstawową nr 2 w Ostródzie.

Spotkali się z przedszkolakami i uczniami klasy zero, by rozmawiać na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze omówili najczęstsze błędy popełniane przez kierujących i pieszych, które są przyczyną zdarzeń drogowych. Policjant zwrócił uwagę jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach po zmierzchu. Tłumaczył, że to nie tylko obowiązek, ale również potrzeba zagwarantowania sobie bezpieczeństwa poprzez bycie widzialnym dla kierujących pojazdami.

Dzielnicowi omówili również jak powinny zachowywać się dzieci podczas nieobecności rodziców w domu. Jakie miejsce wybrać do zabawy, aby było bezpieczne, co robić w przypadku ataku agresywnego psa.

Szczególnie duże zainteresowanie wzbudziły policyjne radiowozy oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.