EKONOMIK Z KOLEJNYM CERTYFIKATEM

Działania młodzieży z Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu działającego w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie uhonorowane Certyfikatem „Szkoła Przyjazna Wolontariatowi”.

Klub Ośmiu zrzesza wychowanków internatu i uczniów ostródzkiego Ekonomika już od 9 lat. Młodzież w ramach bezinteresownej i wynikającej z empatii pomocy współpracuje z wieloma środowiskami. Pomaga i wspiera seniorów z Klubu Seniora Osiedle Drwęckie i Domu Pomocy Społecznej w Molzie. Pomaga dzieciakom z Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Ostródzie, podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczego w Ostródzie. Młodzież pracuje systematycznie w powyższych placówkach, ale chętnie też wspiera różnego rodzaju inicjatywy akcyjne dla chorych, potrzebujących, ubogich. Włącza się również w pomoc dla ostródzkiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt. Tych wszystkich działań przez te lata uzbierało się całe mnóstwo i nie sposób ich wszystkich wymienić.

16 lutego w ostródzkim ZSZ im. S. Staszica odbyło się uroczyste Spotkanie Integracyjne Wolontariuszy, na którym zostały wręczone kilku szkołom Powiatu Ostródzkiego Certyfikaty „Szkoła Przyjazna Wolontariatowi”. Wśród nich znalazł się ostródzki Petofi. Z rąk Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu pani Bożeny Janowicz dokument ten odebrała gospodarz Klubu Żaneta Bobkowska oraz opiekunki- wychowawczynie Internatu. Dokument ten przyznaje Fundacja „Świat na Tak”. Zwieńczeniem spotkania była akcja charytatywna „Dla Małgosi” chorej na stwardnienie rozsiane. Obecnie w Klubie Ośmiu jest 20 wolontariuszy, którzy kierując się dobrem drugiego człowieka starają się pomagać i szerzyć ideę wolontariatu. Wolontariuszami Klub Ośmiu opiekują się: Alicja Sposób, Agnieszka Odolińska i Agnieszka Kołodziejska.

Tekst: A. Kołodziejska

Foto: ZS Lipowo- A. Korwiel.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.