UKS VICTORIA MORĄG NA MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI I MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM

Juniorzy i młodzieżowcy z całej Polski walczyli  w Swarzędzu – Zalasewie, niedaleko Poznania w Mistrzostwach Polski. W Zawodach wystartowało ponad 300 zawodników  reprezentujących 54 kluby z całej Polski.

Do Swarzędza pojechało również 4 zawodników z Morąga, juniorzy: Julia Lubiecka kat. wag. do 52 kg i Bartosz Rydel kat. wag. do 78 kg oraz młodzieżowcy: Karolina Ziejewska kat. wag. do 62 kg i Patryk Radliński kat. wag. do 87 kg. W pierwszym dniu zawodów występowali juniorzy.

Wyniki juniorów:

Bartosz Rydel UKS Victoria – Piotr Zieliński TKD Opole  6:7

Julia Lubiecka UKS Victoria – Maria Radoman AZS AWF Wrocław 11:10

Julia Lubiecka UKS Victoria – Wiktoria Strzeszewska AZS UWM Olsztyn 5:10

Niestety Bartek Rydel odpadł z turnieju już po pierwszej walce. Julka odpadła po drugiej walce z turnieju  zajmując 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów. Był to nasz najlepszy wynik w tym dniu zawodów.

W niedzielę na maty w Swarzędzu wyszli nasi doświadczeni Młodzieżowcy( kategoria wiekowa 18-21 lat): Karolina Ziejewska oraz Patryk Radliński. Już w pierwszej walce Patryk Radliński, który miał wolny los, pokazał, że jest zawodnikiem z którym przeciwnicy będą musieli się liczyć. W pierwszej walce rozgromił swojego rywala Sebastiana Michalaka z UKS Tiger Team Września 11:0. Wynik może wskazywać na jednostronny przebieg walki, lecz nasz zawodnik bardzo dobrze pracował w obronie i wykonywał skuteczne kontrataki, których przeciwnik nie był w stanie zatrzymać. Kolejnym rywalem Patryka był doświadczony i utytułowany zawodnik AZS AWF Warszawa Wiktor Komorowski, brązowy medalista Mistrzostw Europy, pierwsza runda była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem 1:1, kolejne rundy to wspaniały popis naszego zawodnika, który skutecznie punktował, bardzo dobrze pracował w obronie i nie pozwolił rywalowi narzucić swojego stylu walki. Ostatecznie walka zakończyła się wynikiem 8:1 dla Patryka Radlińskiego. Walka finałowa wzbudziła bardzo dużo emocji nie tylko w zawodnikach, ale również w licznie zgromadzonej publiczności. Przeciwnikiem Patryka był Artur Trumiński z KKT Tygrys Kętrzyn, zawodnik utytułowany, Mistrz Polski, dysponujący wspaniałymi warunkami fizycznymi jak na tą kategorię wagową, zawodnik mierzący 198 cm wzrostu. Trumiński do walki z Patrykiem wyszedł bardzo skoncentrowany, chciał się odegrać za porażkę jakiej doznał podczas Pucharu Polski, gdzie przegrał w dogrywce o złoty punkt z Radlińskim. Szybko narzucił naszemu zawodnikowi swój styl walki i po pierwszej rundzie prowadził 3:0. W połowie 2 rundy było już 5:0 dla zawodnika z Kętrzyna i sytuacja wydawała się bardzo trudna, jednak pod koniec drugiej rundy nasz zawodnik wykonał celne kopnięcie w głowę rywala, co przy wzroście przeciwnika wydawało się wręcz niemożliwe. Druga runda zakończyła się wynikiem 5:3 dla  zawodnika z Kętrzyna. Trzecia runda to wspaniałe popisy umiejętności technicznych obu zawodników. Trumiński zdobył kolejny punkt, jednak Radliński nie pozostał mu dłużny i wykonał kolejne celne kopnięcie w głowę rywala, zdobywając trzy punkt. Walka podobnie jak na Pucharze Polski zakończyła się remisem a o wygranej miał zadecydować „złoty punkt”. Kolejna dodatkowa 4 runda, pomimo wspaniałych wymian i pięknych akcji technicznych nie przyniosła rozstrzygnięcia. Zawodnicy byli tak zmęczeni, że po zakończeniu walki obaj padli na matę i przez dłuższą chwilę nie byli w stanie wstać. O zwycięstwie miały zadecydować „małe punkty”( kopnięcia, które zostały zarejestrowane przez system elektroniczny, ale ze względu na zbyt małą siłę nie zostały zaliczone). Zawodnikiem, który wykonał więcej kopnięć w ciągu całej walki był Patryk Radliński, który  został Młodzieżowym Mistrzem Polski 2016.

W ślad za Patrykiem poszła jego klubowa koleżanka Karolina Ziejewska, która również w pierwszej walce miała wolny los, w drugiej walce spotkała się z Dominiką Wlazło z KS Pomorze Świnoujście. Początek walki był niezbyt udany w wykonaniu Ziejewskiej, zawodniczka ze Świnoujścia zdobyła przewagę 2 punktów a Karolina musiała odrabiać stratę. Na szczęście pod koniec 1 rundy wynik był 2:2. Druga runda to wyłącznie teatr jednego aktora, Karoliny Ziejewskiej, która doprowadziła do stanu 6:2 i przy takim wyniku zakończyła walkę celnym trafieniem w głowę nokautując swoją przeciwniczkę. Walka finałowa z  Zuzanną Malusiak z KS Rapid Śrem to wyłącznie dominacja na macie Ziejewskiej, która szybko objęła prowadzenie i konsekwentnie powiększała przewagę punktową.  Zawodniczka ze Śremu była zmuszona do ataku a Ziejewska wykorzystywała jej ataki zdobywając punkty z kontrataku. Walka zakończyła się wygraną Karoliny 11:1. Ziejewska została Młodzieżową Mistrzynią Polski 2016. Nasza zawodniczka jest w tej chwili jedną z najbardziej utytułowanych zawodników z naszego Klub. Do złotej kolekcji medali z Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów, Karolina dołożyła kolejne złoto z Młodzieżowych Mistrzostw Polski i w ten sposób stała się potrójną złotą medalistką!

Wyniki młodzieżowców:

Karolina Ziejewska UKS Victoria – Dominika Wlazło KS Pomorze Świnoujście KO

Karolina Ziejewska UKS Victoria – Zuzanna Malusiak KS Rapid Śrem – 11:1

Patryk Radliński UKS Victoria – Sebastain Michalak UKS Tiger Team Września 11:0

Patryk Radliński UKS Victoria – Wiktor Komorowski AZS AWF Warszawa 8:1

Patryk Radliński UKS Victoria – Artur Trumiński KS tygrys Kętrzyn – wskazanie

 

BM

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.