OCIEPLĄ PRZYCHODNIE MIEJSKĄ I DWIE SZKOŁY

Dla każdego mieszkańca powiatu znajomy jest widok kruszących się murów Przychodni i zapach wilgoci wewnątrz. Zanosi się na kres takiego stanu rzeczy.

W chwili obecnej władze powiatu szukają firmy, która zajmie się ociepleniem Przychodni Miejskiej, szykuje się duża ilość pracy, ponieważ według przeprowadzonego audytu budynek w wielu miejscach jest zawilgocony – Osoby użytkujące obiekt skarżą się na wilgoć w obiekcie, szczególnie na ostatnim piętrze, oraz nieprzyjemny zapach z tym związany. Przez nieszczelne okna w pomieszczeniach nie jest zachowany komfort cieplny. – możemy przeczytać. W związku z tym przychodnia na całej swojej zewnętrznej powierzchni (ponad 4tys. m2) zostanie ocieplona warstwą styropianu. Również planowane jest docieplenie stropodachu poprzez wtłoczenie granulatu styropianowego. Zostanie wykonane również ocieplenie stropu w piwnicy styropianem grafitowym od strony piwnicy jak i ściany wewnętrznej oddzielającej użytkowa część piwnicy od nieużytkowej.

Wymienione zostaną również okna i drzwi na takie spełniające wymogi. Wskutek remontu placówka będzie mogła oszczędzać na ogrzewaniu.

Szacowany koszt inwestycji ponad 2mln zł.

Podobnie będzie w przypadku Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica, gdzie termomodernizacja objawi się poprzez docieplenie ścian zewnętrznych styropianem grafitowym od zewnątrz, ścian w piwnicy płytami Multipor od wewnątrz. Wymienione zostaną również okna i drzwi zgodnie ze standardami, które będą obowiązywać od 2021 roku.

Szacowany koszt inwestycji 806 864 zł.

W morąskim Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu, poza zewnętrznym ociepleniem, wstawieniem okien i drzwi przewidziano również wymianę jednostek grzewczych.

Szacowany koszt inwestycji 509 267 zł.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.