OSTRÓDZKI SZPITAL ZOSTANIE DOCIEPLONY

Stan budynku, w którym ulokowany jest szpital w Ostródzie jest raczej wszystkim znajomy. Ściana się sypie, okna próchnieją. Fortunnie, niebawem ściany zewnętrzne szpila pokryte zostaną styropianem, a okna zostaną wymienione.
W ostródzkim szpitalu został przeprowadzony audyt. Wykazano, że budynek ma bardzo duże ubytki ciepła. Przyczyną takiego stanu rzeczy są wysłużone już ściany budynku, jedynie otynkowane od wewnątrz i zewnątrz, a tynk izolatorem jest przeciętnym. Jeszcze większy ubytek ciepła w szpitalnych salach powodują drewniane, nieszczelne okna. Budynek traci przez to duże ilości ciepła, a instytucja szpitalna wydaje ponad 100tys. zł rocznie za dużo na ogrzewanie.

Termomodernizacja zakłada: docieplenie ścian zewnętrznych styropianem grafitowym od zewnątrz, dach wełną mineralną; wymiana na nowe okna i drzwi, spełniające aktualne wymagania; Wymiana instalacji c.o., modernizacja węzła cieplnego.

Szacowany koszt przedsięwzięcia 2 509 890zł.

Pracę ruszą w drugim kwartale przyszłego roku.

 

3 komentarze

Moj tata,miał planowany termin operacji na 8 maj endoproteza kolana operator dok.Cetnarowicz,zwolniony z pracy w trybie natychmiastowym,Moze szanowny prezes stanie za stolem operacyjm i zastapi zwolnionego lekarza? Kto TU MÓWI NIEPRAWDE?Szpital nie jest prywatnym folwarkiem prezesa,Oddzial ortopedyczny jako jedyny w szpitalu cieszyl się duza renomą.Ściągał pacjentów spoza powiatu,a to tylko dzięki zaangażowaniu lekarzy specjalistów i calego personelu.

Pani Anito a może Pani wybudować szpital pod domem. Pani rodzina i Pani cały czas korzysta tylko z socjalu a do roboty to nie ma kto się zabrać. Blokujecie tylko miejsca ludziom pracy i jeszcze pretensję.

Oddział musiał pracować w bardzo trudnych warunkach. W lipcu złamałam w poniedziałek nadgarstek, bardzo skomplikowanie. Musiałam czekać do środy na operację, ze mną kilku innych pacjentów, bo urazówka nie miała prawa do bloku operacyjnego (sic!). Czy prezesi – kolejni – nie powinni myśleć o pacjentach, zamiast o układach i innych idiotyzmach? Do czego to podobne, żeby oddział ortopedii miał dojście do bloku operacyjnego 2 razy w tygodniu…Potwierdzam klasę niektórych lekarzy – np. doktor Świniarski, super specjalista urazowy.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.