PODPISANO UMOWY NA BUDOWĘ FRAGMENTÓW MAZURSKIEJ PĘTLI ROWEROWEJ PRZY DROGACH KRAJOWYCH

Podpisano umowy na wykonanie pięciu zadań w ramach budowy Mazurskiej Pętli Rowerowej. Są to zadania zlokalizowane przy drogach krajowych województwa warmińsko-mazurskiego o łącznej długości ok. 16,3 km i wartości 14,5 mln zł.

Zakres i lokalizacja zadań

Mazurska Pętla Rowerowa zakłada wytyczenie i utworzenie jednego głównego szlaku rowerowego o długości około 300 km. W pasach dróg krajowych, czyli w zakresie, za który odpowiada GDDKiA, wykonamy prace na łącznej długości około 16,3 km, z czego około 8 km to będą drogi rowerowe. Zadania przewidziane do realizacji przez GDDKiA zlokalizowane są na terenie powiatów węgorzewskiego, giżyckiego, mrągowskiego oraz piskiego. W tych miejscach przewiduje się:

  • budowę około 7 km wydzielonych dróg rowerowych (drogi krajowe nr 16, 59 i 63),
  • budowę około 1 km wydzielonych dróg rowerowych z chodnikiem (drogi krajowe nr 16, 59 i 63),
  • budowę kładki rowerowej w Okartowie (droga krajowa nr 16),
  • remont około 1 km chodników wzdłuż drogi krajowej nr 16 w Mrągowie, Probarku i Okartowie,
  • przebudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i M. Skłodowskiej-Curie w Mrągowie (droga krajowa nr 16),
  • budowę 2 zatok autobusowych: na drodze krajowej nr 59 w miejscowości Canki i na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Pozezdrze,
  • wykonanie oznakowania trasy.

Wykonawcy i szczegółowa lokalizacja poszczególnych zadań

Zadanie nr 1 – droga krajowa nr 63 w Węgorzewie i Pozezdrzu, droga krajowa nr 59 w Wilkasach.

Wykonawca – Krzysztof Szwejk LOG z Bystrych, który zaoferował wykonanie zadania za cenę 1 356 977,55 zł. Termin realizacji zamówienia wynosi 8 miesięcy.

Zadanie nr 2 – droga krajowa nr 16 w Mikołajkach, Probarku i Mrągowie.

Wykonawca – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Gajewa, które zaoferowało wykonanie zadania za cenę 4 826 371,42 zł. Termin realizacji zamówienia wynosi 8 miesięcy.

Zadanie nr 3 – droga krajowa nr 59 w Rynie i Cankach.

Wykonawca – Firma Handlowo-Usługowa MAR-TRANS Mariusz Jędrasik z Barczewa, która zaoferowała wykonanie zadania za cenę 1 712 072,76 zł. Termin realizacji zamówienia wynosi 8 miesięcy.

Zadanie nr 4 – droga krajowa nr 16 w Okartowie.

Wykonawca – Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu, które zaoferowało wykonanie zadania za cenę 6 215 440,46 zł. Termin realizacji zamówienia wynosi 11 miesięcy.

Zadanie nr 5 – droga krajowa nr 63 w Jeglinie i Maldaninie.

Wykonawca – Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu, które zaoferowało wykonanie zadania za cenę 409 682,25 zł. Termin realizacji zamówienia wynosi 8 miesięcy.

Finansowanie zadania

Mazurska Pętla Rowerowa to część strategii Wielkich Jezior Mazurskich 2020. Przedsięwzięcie realizowane będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury 2014-2020. Instytucją zarządzającą RPO jest Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a beneficjentem Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie. GDDKiA jest partnerem tego projektu. Koszt inwestycji, w części realizowanej przez GDDKiA, zostanie sfinansowany ze środków budżetu państwa.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.