RUSZA BUDOWA RONDA NA DK51 KOŁO DYWIT

Podpisaliśmy umowę na rozbudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 51 koło Dywit z drogą powiatową nr 1449N oraz drogą gminną nr 161021N. Wykonawcą jest firma STRABAG, która za kwotę 6 125 272,93 zł ma wykonać zadanie w ciągu 18 miesięcy.

W ramach inwestycji powstaną przejścia dla pieszych, chodniki i zatoki autobusowe. Wykonana zostanie również przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej w celu zapewnienia prawidłowego odwodnienia skrzyżowania.

Rondo pozwoli na sprawne włączenie do drogi krajowej nr 51 ruchu z cmentarza i Kieźlin z jednej strony i z os. Sterowców z drugiej poprawiając tym samym bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. Fragment DK51 Dywity – Olsztyn to długi, prosty odcinek, na którym kierowcy mają tendencję do rozwijania nadmiernych prędkości, a na którym funkcjonują przejścia dla pieszych i ciąg pieszo-rowerowy. Rondo wraz z wyspami azylu na przejściach dla pieszych uspokoi ruch i poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Zgodnie z zawartym porozumieniem koszty inwestycji ponoszą po połowie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i Gmina Dywity.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.