NOWA JAKOŚĆ POSIŁKÓW W OSTRÓDZKIM SZPITALU

Od 10 stycznia 2017 roku wyżywienie w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostródzie zapewnia firma cateringowa „Gusto”.

Trzy razy dziennie, tuż przed podaniem posiłków pacjentom, przywożone są gotowe, świeżo przygotowane śniadania, drugie śniadania, obiady, podwieczorki, kolacje oraz posiłki nocne dla osób chorujących na cukrzycę.

16142234_1790601667859224_2320016239446392985_nPosiłki dostarczane są w pojemnikach termoizolacyjnych i termosach, pacjenci otrzymują je w chroniących przed wystygnięciem tzw. menuboxach. Pudełka są podpisane skrótem oznaczającym poszczególną dietę (dla dzieci, podstawową, cukrzycową, lekkostrawną, niskotłuszczową, płynną, a na życzenie także wegetariańską), dzięki czemu mogą szybko trafić do odpowiednich pacjentów.

Posiłki są zróżnicowane, odpowiednio zbilansowane i zdrowe. Do śniadania i kolacji podawane jest pieczywo razowe lub mieszane, jako przekąska owoce, jogurty, wafle ryżowe, mus jabłkowo-marchewkowy czy sok z buraka, obiady składają się z pożywnej zupy, drugiego dania i kompotu – niesłodzonego (cukier rozdawany jest w saszetkach).

Życzymy smacznego.

Źródło: Szpital Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.