DELEGACJA Z OSTRÓDY Z WIZYTĄ W OSTERODE AM HARZ

W dniach 19-21 maja z wizytą w mieście partnerskim Osterode am Harz przebywała oficjalna, samorządowa delegacja z Ostródy.

W jej skład weszli Zastępca Burmistrza Ostródy Zenon Kastrau oraz przedstawiciele Radnych Rady Miejskiej w Ostródzie i ostródzkiego Muzeum.

Główną osią rozmów i spotkań były obchody 60-lecia partnerstwa miast Osterode am Harz oraz Armentieres, czyli francuskiego miasta partnerskiego naszych niemieckich przyjaciół.

Dla naszego miasta miało to wymiar o tyle istotny, iż sami jesteśmy na początku podobnej współpracy z Gminą Auxonne z Francji, dzięki czemu przedstawiciele naszego samorządu mieli okazję zapoznać się z bliska z wypracowanymi mechanizmami takiego partnerstwa. To także o tyle istotne wobec zbliżającego się wielkimi krokami innego, ważnego jubileuszu: 30-lecia współpracy partnerskiej naszego miasta z Osterode am Harz.

Wizyta obfitowała w wiele merytorycznych i konkretnych rozmów, dzięki czemu mogliśmy wzajemnie wymienić się doświadczeniami i poznać różne punkty widzenia dotyczące rozwiązań stosowanych w samorządzie, kulturze lokalnej, sprawach społecznych czy też tych dotykających lokalnej gospodarki i ekonomii.

Współpraca międzynarodowa to ważna część współczesnego samorządu. W ramach rozwijania dobrosąsiedzkich stosunków z naszymi partnerami w planach na najbliższy miesiąc są jeszcze wizyta naszej delegacji w Taurage na Litwie a także przyjazd do Ostródy delegacji z Niemiec, Litwy i Francji.

źródło: Miasto Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.