GMINA OSTRÓDA NA DOŻYNKACH PREZYDENCKICH W SPALE

Najpiękniejszy wieniec województwa warmińsko-mazurskiego – dzieło Sołectwa Lubajny z Gminy Ostróda reprezentował nasz region na Dożynkach Prezydenckich w Spale, które odbyły się w miniony weekend.

Jednym z najważniejszych punktów programu uroczystości dożynkowych był konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. W konkursie udział wzięło szesnaście wieńców, a Województwo Warmińsko-Mazurskie reprezentowała Grupa Wieńcowa z Gminy Ostróda – Sołectwo Lubajny z Wójtem Gminy Ostróda Bogusławem Fijasem na czele, który przyjechał do Spały, aby wesprzeć mieszkańców w tak ważnym wydarzeniu.

Dożynki Prezydenckie rozpoczęły się w sobotę na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu w Spale, gdzie usytuowane zostało Miasteczko Regionów, w którym na stoiskach wszystkie województwa prezentowały to, co najlepsze w ich regionie. Nasze województwo reprezentowały: Gmina Olecko, Gmina Dubeninki oraz członkowie grupy wieńcowej z Gminy Ostróda wraz z członkami Zespołu Reszelanie.

Natomiast w niedzielę Para Prezydencka wręczyła nagrody i dyplomy grupom wieńcowym i wzięła udział w Mszy Św. w Kaplicy Polowej w Spale. Po mszy barwny korowód na czele którego szła Para Prezydencka przeszedł do Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Starostowie dożynek przekazali Prezydentowi chleb wypieczony z mąki pochodzącej z ziaren z tegorocznych zbiorów. Następnie Prezydent podziękował rolnikom i życzył dalszych sukcesów.

Po głównych uroczystościach Prezydent RP wraz z małżonką Agatą Kornhauser – Duda odwiedzili Miasteczko Regionów, a w tym również stoisko województwa warmińsko-mazurskiego. Para Prezydencka została przywitana przez Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa oraz Joannę Karwowską Kierownik Biura Aktywizacji i Promocji Obszarów Wiejskich Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Nasza delegacja przekazała Parze Prezydenckiej pamiątkowy witraż z wizerunkiem herbu Gminy Ostróda.

Źródło: Gmina Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.