STAN LOKALI ZASTĘPCZYCH NADAL POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA?

Z dużymi problemami muszą zmagać się mieszkańcy lokali przy ul. Grunwaldzkiej w Ostródzie.

Jedna z rodzin dokładnie opisuje nie najlepszą sytuację w blokach przy ul. Grunwaldzkiej. Klatki schodowe popadają w ruinę, wszędzie unosi się nieprzyjemny zapach. Jednak najgorszy w tym wszystkim był niebezpieczny lokator.

Mieszkańcy bali się mężczyzny, który miał niejednokrotnie grozić, że podpali budynek rozpalając w piecu kaflowym butlą gazową. Na klatce schodowej nawet doszło do wybuchu pożaru.

MABK nie interesuje się mieszkańcami klatki. Mieszkamy w brudzie i smrodzie, dzieci nam chorują.

– mówi jedna z mieszkanek.

Wskutek tych wszystkich sytuacji, ludzie boją się o swoje dzieci. W dniu 4 stycznia mieszkańcy wystosowali pismo w tej sprawie do MABK. W blokach według relacji mieszkańców zjawił się rzeczoznawca z MABK. Ile zdziałał?

Dostaliśmy informację, że niebezpieczny mieszkaniec wskazanego lokalu już go opuścił, przekazując lokal do dyspozycji MABK na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego. Następnie dodano, że obecnie trwa oczekiwanie na ekspertyzę-wycenę wykonywaną przez rzeczoznawcę ubezpieczyciela, po otrzymaniu której nastąpi remont lokalu.

W ciągu minionych 5 lat klatka schodowa była remontowana – poinformował Urząd Miasta.

Mieszkańcy wysłali pismo również do  burmistrza, jednak jak informują – nie otrzymali żadnej odpowiedzi.

 

 

5 komentarzy

Sami smieca na podwórku i nikt na to nie zwraca uwagi . A mabak interesuje się tym co nie trzeba a to co trzeba to mają w dupie mieszka kto chce z kim chce i u kogo chce i nie potrafią zrobić porządku z menelami normalni ludzie muszą się wluczyc po stancjach a menela dają mieszkania bo są na pierwszym miejscu a potem są tego efekty.

Pewnie, niech MABK remontuje tym co nie płacą czynszu, a ci co mają lokale wykupione, należą do wspólnot to nic, ludzie którzy mieszkają na zastępczakach to w nagrodę tam nie poszli 😉

Ostrodzkie slusy odkad pamietam zawsze tak wygladaly klatki w tych blokach. Nic nowego. A co do mieszkancow to faktycznie sama patola.

Urząd da mieszkanie, MABK zawsze wyremontuje, MOPS da zasiłki, CIS jedzenie, można sobie siedzieć w domu przed telewizorem, nie płacić czynszu bo nam się należy i pisać o dalsze roszczenia i należności. A my bezmyślni siedzimy w pracy cały dzień, dzieci wychowują nam obcych ludzi, spłacamy kredyt mieszkaniowy przez 30 lat, o remontach nie myślimy bo już nie ma z czego, więc dbamy o swoje mieszkania i klatki schodowe. Nie wyobrażamy sobie żeby nie opłacać czynszu i funduszu remontowego, bo dom to my i miejsce życia naszych dzieci , nawet kosztem wielu wyrzeczeń.

Żadna patologia, ludzie nie mający pieniędzy możliwości i perspektyw. Niech ktoś się w końcu całym tym osiedlem zajmie i tą patologie zmieni. Może będzie to inaczej postrzegane.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.