MIASTO I GMINA OSTRÓDA ORAZ WALDEMAR CIEŚLUK NAGRODZENI NA GALI SPORTU

6 kwietnia w olsztyńskiej filharmonii odbyła się Gala Sportu 2017, podczas której podsumowano wydarzenia minionego roku w regionie.

Podczas gali zostały wręczone wyróżnienia, nagrody i stypendia najlepszym sportowcom, trenerom oraz osobom działającym na rzecz sportu w naszym województwie.

Docenieni zostali uczestnicy igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Wyróżnienia otrzymały również kluby z województwa, które zostały najwyższej sklasyfikowane w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego.

Sportowcem roku został kulomiot Konrad Bukowiecki.

Nagrodzono ponadto gminy za upowszechnianie i rozwój sportu oraz za wspieranie młodych, utalentowanych sportowców.
Z kolei zarząd województwa na podstawie uchwały sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego  przyznał zawodnikom nagrody pieniężne oraz stypendia.

Z naszego powiatu zostali wyróżnieni:

„ZASŁUŻONY DLA WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO”

  • Waldemar Cieśluk – członek zarządu LZS w Ostródzie, wieloletni działacz społeczny
    w dziedzinie sportu. Współorganizator wielu imprez sportowych organizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

WYRÓŻNIENIA DLA GMIN WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO ZA UPOWSZECHNIANIE I ROZWÓJ SPORTU W GMINIE ORAZ ZA WSPIERANIE MŁODYCH, UTALENTOWANYCH SPORTOWCÓW

  • Ostróda – Burmistrz Czesław Najmowicz

7 gmina w województwie pod względem zdobytych punktów w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym młodzieży. Gmina zajęła 145 miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego z 186,36 pkt. Na terenie miasta działa 7 UKS-ów oraz klubów i stowarzyszeń sportowych, które punktowały w OSSM.

WYRÓŻNIENIE 3 GMIN WIEJSKICH I MAŁOMIASTECZKOWYCH WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

  • Gmina Wiejska Ostróda – wójt Bogusław Fijas

III miejsce w Sportowym Wojewódzkim Współzawodnictwie Gmin do 20 tys. mieszkańców prowadzonym przez Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Gmina zgromadziła 6820 punktów.

Podczas uroczystej gali wyróżnienia otrzymali też trenerzy, których zawodnicy osiągnęli wysokie wyniki sportowe.

PEŁNA LISTA NAGRODZONYCH

WWiM

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.