OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W MORĄGU (FOTO)

W Święto Niepodległości Józef Piłsudski został przywitany w Morągu przez Barbarę Tolak oraz Andrzeja Niewiadomskiego w asyście motocyklistów Bractwa Motocyklowego POCISK.

Towarzyszyli oni mu w dalszej podróży bryczką pod morąski ratusz, gdzie oczekiwały go już tłumy ludzi.

Po wystąpieniu marszałka Piłsudskiego rozpoczęły się występy artystyczne z wątkiem patriotycznym. Chór Seniora MORĄŻANKI z MDK zaprezentował pieśń „Bywaj dziewczę zdrowe” oraz Hymn Warmii, Lidia Paj z przedszkola Jedyneczka zaśpiewała „Płynie Wisła płynie”, Duet Plastusie – Marcelina Kwiatkowska oraz Martyna Miazga z przedszkola nr 2 wykonał Nasze polskie ABC. Następnie wykonano: grupa wokalna z SP nr 2 „Przybyli ułani pod okienko”, chór szkolny CAMERATA pieśńią „Jedenasty Listopada”, Dominika Bugajska i Maja Kubacka ze SP nr 4 „Moja Ojczyzna”, a  Julia Leonowicz i Nikola Bułło z Gimnazjum w Żabim Rogu „Dziewczynę z granatem”.

Najważniejsze słowa Jana Pawła II dotyczące Polski przedstawiły Weronika Gancewska, Katarzyna i Wiktoria Maria Buczek z koła literackiego z Morąskiego Domu Kultury.Na zakończenie wystąpili harcerze z morąskiego hufca z piosenką harcerską „Szara lilijka”.

W postać Józefa Piłsudskiego wcielił się aktor olsztyńskiego teatru im.Stefana Jaracza – Marcin Kiszluk.

Przemysław Kubiak

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.