,,ROZCHWIANIE EMOCJONALNE MINIE, WTEDY POLACY OBUDZĄ SIĘ W INNEJ RZECZYWISTOŚCI”

W sobotę, ostródzki zamek gościł publicystę, pisarza i dziennikarza – Stanisława Michalkiewicza, tytuł wykładu: ”Zanim nastanie pokój”. Organizatorami spotkania byli Paweł Sobotka i Konrad Sajkowski.

Konflikt zbrojny za wschodnią granicą Polski jest tematem przewodnim w mediach i często też w umysłach ludzi. Pan Stanisław poświęcił temu tematowi właściwie całe swoje spotkanie.

Prowadzący rzucił światło na podwaliny trwającej obecnie wojny, sięgają one lata wstecz i wydarzenia na Ukrainie są wizualizacją stosunków Amerykańsko – Rosyjskich. Po niespodziewanej ingerencji Rosji w syryjską wojnę i opowiedzenie się jej po stronie prezydenta Baszszara al-Asada, Stany Zjednoczone w rewanżu uaktywniły ukraiński Majdan w 2013 roku, później zaczęły szkolić tamtejszą armię. Dla obu mocarstw Ukraina stanowi ważny punkt strategiczny – dla Rosji jest ”przedpokojem”, a dla USA najbardziej wysuniętym na wschód państwem, które jest polem kładzenia nacisku na Rosję.

Część wykładu Stanisław Michalkiewicz poświecił Polsce. Wspaniała i chrześcijańska postawa Polaków względem uchodźców jest pokłosiem rozchwiania emocjonalnego społeczeństwa, które wykorzystuje rząd wpuszczając kilkadziesiąt tysięcy osób dziennie do naszego kraju, przy tym kontrolując ich tylko symbolicznie. Prowadzący dodał, że w takiej sytuacji wewnętrzny konflikt na tle narodowościowym jest niemal nieunikniony, wyrażając przy tym nadzieję że jednak do niego nie dojdzie. Według publicysty pomoc powinna być niesiona na Ukrainie, a nie w Polsce.

Sobotnie, wczesne popołudnie w Ostródzie dostarczyło nam chłodnego i logicznego opisu wojny na wschodzie. Proponujemy Państwu obejrzeć ten wykład, dużo informacji w godzinnym wykładzie, bez bicia wiecznej piany i straszenia jak to ma miejsce w mediach masowych. Poniżej nagranie ze spotkania:

 

1 comments

michalkiewicz taki patriota, chrześcijanin ? To po co ten mur teraz robili na granicy ? Ukraińcy to ludzie dla tego pana ale juz araby – to byle co ? Gdzie był michalkiewicz, rydzyk, duda ( niby prezydent ) – jak w lutym trochę ludzi chciało do POlski ? Ale tam byli z azji , araby. Dla michalkiewicza – to nie ludzie. Wielu Polaków też tamtych nie chciało ale jak Ukraina to trzeba. Arabów ” trzeba ” do lasu, mogą chorowac, marznąć. Teraz Polacy to katolicy jak Ukraincom pomagają. Arabom za bardzo nie chcieli. ktoś zrobił dla miasta marna rekalmę – jak takiego idiotę , homofoba, faszystę wziął do miasta

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.