WSPÓLNA ZABAWA DZIECI Z SOŁECTW LICHTAJNY I GRABIN

Kolorowo i wesoło było na świetlicy w Grabinku w sobotę 4 lutego. Tego dnia odbył się tam bal karnawałowy dla dzieci z sołectw Lichtajny i Grabin.

Wszystko zaczęło się od pokazu iluzjonisty Łukasza Ogonowskiego. Pokaz sztuczek magicznych rozbawił zarówno milusińskich jak i dorosłą część widowni. Po zakończeniu występu magika zaprezentowano film edukacyjny jak prawidłowo zachować się w kontaktach z psami.

Potem nastąpiła szalona część zabawy. Śpiewem i muzyką do tańca zachęcał zespół Ambit Marcin Stando wspomagany przez 2 animatorki przebrane za Myszki Minnie. Dziewczyny wciągały do zabawy nawet najoporniejsze osoby. Zabawy taneczne przerywane były konkursami z różnymi nagrodami. W tańcu wirowały księżniczki, piraci, anioły, kowboje i wiele postaci z bajek.

Wszyscy oni stanęli w szranki przy wyborze króla i królowej balu. Jury miało trudne zadanie dlatego oprócz kostiumu oceniano także zaangażowanie we wspólnej zabawie. Dla wszystkich został przygotowany słodki poczęstunek, aby nikomu nie zabrakło sił i chęci do tańca.

Na koniec wszystkie pociechy odwiedził niecierpliwie przez nie wyczekiwany gość czyli św. Mikołaj, który wręczył wszystkim dzieciom paczki.

W zorganizowaniu zabawy brały udział sołtyski Grabina i Lichtajn Iwona Farasiewicz oraz Małgorzata Czerwonka, rady sołeckie i rodzice. Finansowo i organizacyjnie pomogli radni gminni Roman Nowakowski i Andrzej Bartnicki. Ten ostatni nie jest już radnym z Lichtajn, ale sympatyzuje z sołectwem i postanowił pomóc. Kolejnymi osobami, które pomogły finansowo oraz organizacyjnie to radny Grzegorz Kastrau i Maciej Zyskowski.

Pierwszy raz udało nam się zrobić wspólną zabawę. Sąsiadujemy ze sobą i chcieliśmy zrobić taką integrację, by dzieci mogły się zapoznać, zaprzyjaźnić i razem się pobawić. W Lichtajnach nie ma świetlicy, która jest w Grabinku. To pomieszczenie jest po to, by je wykorzystać. To fajna inicjatywa, żeby więcej dzieci brało w zabawie udział, bo każde sołectwo trochę się zamyka, a takich wspólnych imprez jest mało. Chciałyśmy też bardzo podziękować rodzicom za przygotowanie ciast, ustrojenie sali i inną pomoc. Mamy nadzieję, że pociechy dobrze się bawiły – zakończyły sympatyczne Panie sołtyski z Grabina i Lichtajn.

Śmiało można powiedzieć, że dzieci  z sołectw Lichtajny i Grabin miały niezwykle udany koniec ferii zimowych.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.