ZGINĄŁ POD KOŁAMI TIRA. UCZCILI JEGO PAMIĘĆ

Wczoraj o godzinie 13.00 policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie złożyli znicze i kwiaty przed tablicą upamiętniającą tragiczną śmierć funkcjonariusza st. sierż. Rafała Rosiak. W uroczystości uczestniczyli rodzice Rafała Rosiak oraz jego żona Iwona i 9-letni syn Olaf.

Kliknij by powiększyć.

Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego st. asp. Rafał Klimecki podczas krótkiego przemówienia powiedział:

 „Ja, funkcjonariusze i pracownicy naszej komendy, zawsze będziemy pamiętać honorowego, ambitnego policjanta, ale także pogodnego, młodego człowieka z pasją. Nikt nie przewidywał, że któregoś dnia nie wróci ze służby”.

Do wypadku funkcjonariusza Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Ostródzie doszło w piątek 11 maja 2012 roku około godziny 10.00. Kierowca tira jadący drogą krajową nr 7 zderzył się z jadącym z naprzeciwka policjantem na motocyklu. W wyniku poniesionych ran funkcjonariusz zginął na miejscu.

St. sierż. Rafał Rosiak miał niespełna 28 lat. Służbę w Policji rozpoczął w 2006 roku, jako policjant służby kandydackiej w Warszawie. Od 2007 roku pracował w Komisariacie Policji w Olsztynku. Ostatnie trzy lata służył w ostródzkiej jednostce, w mieście, w którym mieszkał i spędził całą swoją młodość. Za wzorową służbę był wielokrotnie nagradzany.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.