DAWIDOWICZ W PIERWSZYM ZESPOLE BENFIKI LIZBONA!

Stało się!  Paweł Dawidowicz będzie trenował z pierwszą drużyną Benfica Lizbona. Przypominamy, że w Dawidowicz – rodowity ostródzianin trafił na Estadio da Luz w 2014 roku, przenosząc się tam z Lechii Gdańsk.

Od tamtej pory Dawidowicz występował w drużynie B, czyli miejscu gdzie młodzi piłkarze sprowadzeni do stolicy Portugalii zbierają pierwsze szlify i zaznajamiają się ze specyfiką klubu jakim jest Benfica. Trenerzy drugiego zespołu szybko przekwalifikowali Pawła z defensywnego pomocnika na obrońcę i w tej oto roli ostródzianin wystąpił w 66 meczach, strzelając przy tym 3 gole.

Taki awans z pewnością dobrze rokuje. Trener Rui Vitoria musiał coś w Dawidowiczu dostrzec, wszak do pierwszego zespołu wprowadzani są tylko najlepiej rokujący. Należy też dodać, że w pierwszej drużynie Dawidowicz będzie się uczył fachu gry w obronie od wieloletniego kapitana i legendy klubu z Lizbony – Luisao.

Nam pozostaje mocno ściskać kciuki za 21-letniego zawodnika.

2 komentarze

Paweł Dawidowicz do Benfiki Lizbona przeniósł się w 2014 roku z Lechii Gdańsk. Od tego czasu występował tylko w II-ligowych rezerwach (66 spotkań i 3 gole), teraz wreszcie będzie mógł przekonać do siebie trenera pierwszej drużyny mistrza Portugalii.
w Celu sprostowania wiadomosci 🙂

Racja. Dziękuję za sprostowanie i przepraszam za błędy w tekście.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.