MISTRZOSTWA POLSKI PÓŁNOCNEJ W TAEKWON-DO CZYLI GLADIUS CUP 2016

Wschodnie sztuki walki opanowały 29 października ostródzką halę Ośrodka Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Kościuszki.

Wszystko za sprawę kolejnej edycji Gladius Cup. W tym roku zawody miały rangę Mistrzostw Polski Północnej w Taekwon-do. W zawodach udział wzięło 185 zawodników i zawodniczek z 16 ekip. Wystartowali przedstawiciele różnych sztuk walki: Taekwon-do, kick-boxingu, Tang Soo Do. Przez całą sobotę trwała zacięta walka o miejsca na podium w różnych kategoriach.

Zawody zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Gladius Ostróda oraz Związek Sportowy Polska Unia Taekwon-do. Najmłodsi mogli sprawdzić się w konkurencjach technicznych: kopnięciach na czas i walkach soft-stick przy użyciu piankowych rurek. Młodziki, juniorzy i seniorzy walczyli już całkiem na serio.  

dscn0205_wmPubliczność z dużym zainteresowaniem obserwowała występy dzieci oraz walki młodzieży i seniorów. Szczególnie mocno rywalizację wśród najmłodszych uczestników turnieju przeżywali rodzice. Chociaż jak podkreślali opiekunowie, najważniejszy był udział i dobra zabawa, to najmłodsi adepci sztuk tej sztuki walki bardzo cieszyli się z wygranych, ale niektórzy równie mocno przeżywali swoje porażki. Wśród seniorów walki były zacięte i stały na wysokim poziomie.

Turniej rozegrano na trzech planszach. Zawodnicy walczyli o medale w konkurencjach układów formalnych, konkurencji sprawnościowych, walk tauch- contact, semi – contact i light – contact w kategoriach wiekowych: dzieci, młodzicy, kadeci, juniorzy, seniorzy.

W klasyfikacji medalowej najlepszy okazał się ostródzki Gladius, zdobywając 14 złotych, 11 sredbrynych i 10 brązowych medali. Na drugim miejscu uplasował się KS Orient, a na trzecim Egida Olsztynek. Kolejne miejsca zajęły:  TSD Pionki, ITR Iława, Ronin, Zamek Kurzętnik, Małpka Zawiercie, MUKS Olimpia, Walhalla Fight Club, UKS Hwa-Rang,  Piechotka Team, Jacwing Goldap, Bartoszycki Klub Taekwon-do.

dscn9749_wmNajlepszymi zawodnikami turnieju zostali wybrani zawodnicy TSD Pionki – Aleksandra Grzywacz i Patryk Banaszek.

Sędzią Głównym Zawodów był Karol Siwek. Patronat honorowy nad turniejem objęli Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz.

Turniej był podsumowaniem całorocznych działań profilaktycznych realizowanych przez Stowarzyszenie Gladius w partnerstwie z organami samorządowymi w ramach akcji „Łączy nas sport nie narkotyki”.

Cieszy nas, że impreza, której w tym roku mogliśmy być patronem medialnym, z roku na rok się rozwija i ma coraz większy zasięg. Nie byłoby tego, gdyby nie zaangażowanie Marcina Dzilińskiego z Gladiusa. My ze swej strony już rozpoczynamy odliczanie i z niecierpliwością czekamy na Gladius Cup 2017.

 

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.