POLKARD UTRZYMAŁ POZYCJĘ LIDERA, LECZ PELETON GONI W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO W OSTRÓDZIE

Za nami 12 kolejek sezonu 2023/2024 w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego w Ostródzie. W stawce 18 drużyn, które biorą udział w rozgrywkach ALTS liderem jest Polkard, a tuż za nim znajduje się Ośrodek Faltyjanki, GKS Grunwald I oraz Auto Serwis Iława Team. Sytuacja robi się coraz bardziej ciekawa, a ekipy powoli zmierzają w kierunku zakończenia pierwszej rundy.

Ostatnia seria pojedynków przyniosła nam wiele ciekawych rozstrzygnięć. Bardzo dobry mecz rozegrali Budom Orneta z EM Ostróda, a po ponad 90 minutach ten pojedynek zakończył się remisem 5:5. Ten wynik można uznać za sprawiedliwy, gdyż pingpongiści obu zespołów prezentowali podobny poziom sportowy. Ważną wygraną odniosło Geo-Info Morąg, które wygrało 6:4 z nieobliczalnym Table 4FUN Gwiździny 1. Zespół z Gwiździn bowiem jako jedyny do tej pory urwał punkty Polkardowi.

Tym zwycięstwem zespół z Morąga znacząco zwiększył swoje szanse na górną część tabeli, co na wiosnę oznacza grę w pierwszej lidze.” – komentuje Wojciech Chrząszcz, prowadzący rozgrywki w hali OCSiR – „Pomimo remisu duży krok w stronę I ligi zrobił EM Ostróda, ponieważ utrzymał przewagę nad Budomem i nieco uciekł innym „zainteresowanym” bezpośrednią grą o mistrzostwo tj. SERVO Ostróda i GKS Grunwald III. Wygrywali także faworyci. – dodaje Chrząszcz

Po trzy punkty na swoim koncie dopisali również Polkard, Faltyjanki i Auto Serwis Iława Team. Ci pierwsi wygrali z SERVO 8:2, drudzy pokonali FLESZ 7:3, a Auto Serwis gładko (10:0) uporał się z Table 4FUN Gwiździny Junior. Dwa spotkania z tej kolejki: GKS Grunwald I – GKS Grunwald II, Szybcy i Wściekli – Erjot Plandeki zostaną rozegrane 1 lutego. Do dokończenia pozostał mecz GKS III z Lucrativusem.

W rankingu indywidualnym prowadzi Robert Nadrowski (Auto Serwis Iława Team) z imponującym bilansem 29 zwycięstw i tylko jednej porażki. Drugie miejsce zajmuje Szymon Borkowski (GKS Grunwald I), a trzecie Grzegorz Rabij (Dywity).

Wyniki 12.kolejki ALTS:

AUTO SERWIS IŁAWA TEAM – TABLE 4FUN GWIŹDZINY JUNIOR 10:0

FLESZ – OŚRODEK FALTYJANKI 3:7

OKTS BUDOM ORNETA – EM OSTRÓDA 5:5

POLKARD – SERVO OSTRÓDA 8:2

DYWITY – OTSK RADISSON OSTRÓDA 3:7

GEO-INFO MORĄG – TABLE 4FUN GWIŹDZINY 1 6:4

GKS GRUNWALD III – LUCRATIVUS – mecz do dokończenia

GKS GRUNWALD I – GKS GRUNWALD II 1.02.2024

SZYBCY I WŚCIEKLI – ERJOT PLANDEKI 1.02.2024

 

W. Chrząszcz

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.