SZPITAL: NOWY BLOK OPERACYJNY W 2017 ROKU

Wszystko jest na dobrej drodze, aby w ostródzkim szpitalu powstał do początku przyszłego roku nowy blok operacyjny. Temat ten przewijał się już od jakiegoś czasu, jednak to teraz władze powiatu postawiły zdecydowane kroki.

Pierwszym krokiem będzie rozpisanie przetargu. Pod względem logistycznym wszystko zdaję się być gotowe – posiadamy już projekt sal operacyjnych, teraz przystępujemy do rozpisania przetargu, które planujemy w sierpniu – powiedział Starosta, Andrzej Wiczkowski.

Nowy blok operacyjny, według projektu, powstanie w miejscu gdzie obecnie znajduje się kuchnia – nie będzie żadnej dobudówki, ani innego wolnostojącego obiektu, udało się zagospodarować miejsce w szpitalnej kuchni. Blok operacyjny będzie się składał z 3 lub 2 sal,  będzie również zawierał sale wybudzeń wyposażoną w 5 łóżek i oddział intensywnej terapii posiadający 4 łózka – dodaje Starosta.

Wszystkie sale będą wyposażone w nowy sprzęt, czyli aparaturę podtrzymującą życie, podającą tlen czy mierzącą poziom krwi. Nowe będą również meble medyczne, parawany i wózki.

Odbiór nowego bloku ma się mieć miejsce za ok. pół rokuchcemy aby nowe sale funkcjonowały już na początku 2017 roku – powiedział nam Starosta.

Całość operacji ma wynieść ponad 3mln zł – zgodnie z umową, gmina miejska dołoży do inwestycji 1mln zł. Natomiast reszta przedsięwzięcia zostanie sfinansowana z budżetu Powiatu. Warto dodać, że będziemy się starać o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warminsko-Mazurskiego – zakończył Andrzej Wiczkowski.

My jako redakcja kibicujemy przedsięwzięciu. Wreszcie lekarze w ostródzkiego szpitala będą mieli narzędzie do ratowania pacjentów w stanie krytycznym.

1 comments

Lepiej by było napisać, „całość przedsięwzięcia”.
Pisząc o bloku operacyjnym, użycie wyrazów „całość operacji”, jest niepotrzebne, mylące.
Dobry Copywriter, szuka zamienników.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.