BEZPŁATNE BADANIA USG DLA DZIECI TYLKO DO PIĄTKU

Fundacja Ronalda McDonalda i Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak zapraszają na profilaktyczne i bezpłatne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, zamieszkałe na terenie miasta Ostróda. Badania odbędą się w dniach 24-25 listopada 2022 r. na parkingu przy Amfiteatrze w Ostródzie, ul. Adama Mickiewicza 17A.

Badania są bezbolesne, bezpieczne i bezpłatne. Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy-radiologów. Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na wyznaczoną godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu rodzice otrzymują wynik badania oraz ewentualnie poradę lekarską.
Aby wziąć udział w badaniu USG, należy zapisać dziecko dzwoniąc pod numer 89 642 94 42 w dniach 9-10 listopada 2022 r. w godzinach 8.00-15.00 (prosimy o przygotowanie nr PESEL dziecka). O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona.
Partnerami badań są Miasto Ostróda, Lactima, Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ALAB laboratoria i Fundacja Powszechnego Czytania. Partnerami naukowymi są Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz Polskie Towarzystwo Pediatryczne, a Partnerem technicznym – MAN Polska.
źródło: Urząd Miasta Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.