SPADŁ FRAGMENT ŚCIANY W “ROLNIKU” – SZKOŁA UDAJE, ŻE NIC SIĘ NIE STAŁO

Dziś  rano, na drugiej godzinie lekcyjnej w Zespole Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa czyli w popularnym “Rolniku” doszło do bardzo niebezpiecznego incydentu budowlanego. Otóż odpadł fragment ściany pod gzymsem i dachem przy narożniku budynku. Gruz i cegły spadły z kilkunastu metrów uszkadzając przy tym jeden ze stojących tam samochodów. Na szczęście nikt tam w tym momencie nie stał, bo mogłoby dojść do tragedii.

Informację tę próbowaliśmy potwierdzić telefonicznie w szkole, niestety okazało się to niemożliwe. Na początku pani sekretarka poinformowała nas, że dyrektora nie ma, może będzie dziś lub jutro. Nie może ani tej informacji potwierdzić, ani jej zaprzeczyć. Jako, że próbowaliśmy być uparci, zaproponowała, że przełączy nas do wicedyrektora szkoły. Niestety. Po minucie oczekiwania przełączyło nas z powrotem do pani sekretarki. Stwierdziła ona, że może, ale to może, ktoś będzie na przerwie. Nie wiedziała  jednak, o której godzinie przerwa będzie i przełączyła nas do dyżurki.

I teraz najciekawsze. Zadzwoniliśmy w czasie przerwy międzylekcyjnej, licząc, że uda nam się z kontaktować kimś władnym, umiejącym potwierdzić tę prostą informację. Już przy pierwszym zdaniu pani sekretarki wydawało nam się, że może zmysły nas opuszczają. Otóż  na nasze zapytanie, czy może teraz się uda, padła odpowiedź – a jaka ściana? W pierwszej chwili zwątpiliśmy. Gdy próbowaliśmy się upewnić, że rozmawiamy z tą samą osobą, co wcześniej – padła tylko odpowiedź, że pani plotkami się nie zajmuje.

Gratulujemy szkole podejścia i samopoczucia. Jak widać na zdjęciach, zdarzenie miało miejsce. Albo w szkole nie ma nikogo, kto to widział (w co wątpimy) i jest w stanie powiedzieć, czy takie zdarzenia miało miejsce, albo ktoś tu brzydko próbuje kłamać i ukryć ten fakt, myląc fakty z plotkami.

Chcąc nie chcąc udaliśmy się sami do “rolnika”, by potwierdzić tę informację. Zdjęcia nie kłamią. To naprawdę nie plotka.

Miejsce, w którym spadły cegły zostało uprzątnięte i zabezpieczone. O całym zdarzeniu poinformowaliśmy Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego ze względu na zagrożenie dla uczniów i pracowników.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.