FESTYN W KRETOWINACH

Lipcową propozycją dla mieszkańców i turystów w sezonie turystycznym był niewątpliwie Festyn w Kretowinach, który odbył się 16.07.2016 r.

Imprezę rozpoczął koncert zespołu „Shantaż” z Olsztyna.  Najlepsi wodniacy szant zaśpiewali znane i lubiane piosenki. Zespół wystąpił w składzie: Marek Matyjewicz (śpiew, gitara akustyczna), Łukasz Drozdek (śpiew, tamburyn), Jacek Olszewski (gitara basowa), Piotr Szymański (gitara elektryczna, solowa) oraz Konrad Kozubowski (skrzypce).

Następną atrakcją festynu była niezwykła podróż po krainie „Żółtolandii”. Całe rodziny uczestniczyły w programie artystycznym dla dzieci przeplatanym konkursami i zabawami. W podróż zabrały uczestników żółte gwiazdy: Sancho Pancho, tancerka i zielona żaba – artyści z grupy „O’karyna”. Na scenie zaprezentowały się również utalentowane wokalistki z Fundacji „Kreolia-Kraina Kreatywności” w Jerutkach. Dziewczyny zaśpiewały takie przeboje jak: ,,Choć pomaluj mój świat”, „Dziewczyna ze skrzypcami”, „Chcę wyjechać na wieś”, „Być kobietą”, „Piosenka na cztery kopyta i wiatr” i inne. Założycielem i prezesem Fundacji jest p. Joanna Gawryszewska. Wieczorem zagrał zespół „Szafa Gra” z Morąga w składzie: Agnieszka Cegiełka, Jarosław Łabudziński, Bartosz Kołpuć. W przerwach między występami odbywały się konkursy z nagrodami. Organizatorem imprezy jest co roku Burmistrz Morąga oraz Morąski Dom Kultury.

Sponsorami imprezy byli:

Zakład Rybacki w Bogaczewie

Ośrodek Wypoczynkowy „U Stasia”

„Marmir” – Mirosław Repka

Cukiernia „Graczyk”

PHU „Marketing”

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.