Mija kolejny tydzień od zdarzenia, które sparaliżowało funkcjonowanie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostródzie. Na początku maja doszło tam do poważnego zalania budynku spowodowanego awarią wężyka umywalkowego. Woda miała przedostawać się przez cały weekend, zalewając trzy kondygnacje placówki. Zniszczeniu uległy m.in. ściany, sufity, sprzęt elektroniczny, pomoce dydaktyczne oraz część świeżo wyremontowanych pomieszczeń.
Tag: szkoły
PONAD 1,65 MLN Z FUNDUSZY EUROPEJSKICH DLA OSTRÓDZKICH SZKÓŁ
Ponad 1,65 mln zł z Funduszy Europejskich na zwiększenie dostępności ostródzkich szkół podstawowych
SPEKTAKLE W TEATRZE JARACZA ZA ZŁOTÓWKĘ DLA UCZNIÓW
Rusza druga edycja programu „Teatr za złotówkę” skierowanego do dzieci i młodzieży szkolnej z Warmii i Mazur. Po pilotażu, który objął ponad 9 tysięcy uczniów i nauczycieli ze 113 szkół, projekt jest kontynuowany i rozszerzany.
TRADYCYJNY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KULINARNY W ROLNIKU
W Zespole Szkół Rolniczych w Ostródzie zakończyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu na „Najpiękniejszy Stół Bożonarodzeniowy”. To wydarzenie, które z roku na rok przypomina, jak wiele pracy stoi za gastronomią – zawodem wymagającym dokładności, cierpliwości i codziennego wysiłku. Konkurs stał się ciekawą inicjatywą promującą tę pracowitość wśród młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją drogę w… Czytaj dalej TRADYCYJNY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KULINARNY W ROLNIKU
PATROLE PIESZE WRACAJĄ NA ULICE OSTRÓDY
W Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie zostały podjęte decyzje, których efekty widzimy już na ulicach miasta, ale nie tylko dosłownie na ulicach – również w strefach rekreacyjnych, takich jak parki czy bulwar, który jest wizytówką Ostródy.
SŁODKO-GORZKI TURNIEJ SŁUŻB – POKAŹNA SUMA DLA WIKTORKA, ALE TEŻ POLICJANT W STANIE CIĘŻKIM
Na stadionie przy ul. 3 Maja w Ostródzie odbył się I Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych i Samorządowców „Gramy dla Wiktorka”. Inicjatywa miała jeden cel – wsparcie leczenia i rehabilitacji Wiktora, syna policjanta z ostródzkiej drogówki.
PIOTR NAZARCZUK, RATOWNIK Z OSTRÓDY OPOWIADA O SWOJEJ PRACY
Szpital w Ostródzie udostępnił w internecie rozmowę z Piotrem Nazarczukiem, Koordynatorem Ratownictwa Medycznego i ratownikiem medycznym. Opowiada on o kulisach swojej pracy – od codziennej odprawy i sprawdzania karetki, przez najtrudniejsze wezwania do dzieci, aż po brak systemowego wsparcia psychologicznego dla ratowników. W wywiadzie dzieli się także praktycznymi wskazówkami, jak rodziny pacjentów mogą pomóc podczas… Czytaj dalej PIOTR NAZARCZUK, RATOWNIK Z OSTRÓDY OPOWIADA O SWOJEJ PRACY
OSTRÓDOLOGIA – NOWE WYDARZENIE CYKLICZNE. NA PLUS?
Jako mieszkańcy miasta często wypatrujemy nowych konceptów, nowych wydarzeń, które zadomowią się na dłużej w życiu społecznym, ponieważ kiedy takie inicjatywy zdobywają uznanie mieszkańców, posuwają miasto do przodu i tworzą nowe tradycje. Gdy zaś brakuje świeżych pomysłów, odnosimy wrażenie, że niewiele się zmienia, a dotychczasowe, nawet wartościowe inicjatywy, stają się niezauważalne. Z całą pewnością możemy… Czytaj dalej OSTRÓDOLOGIA – NOWE WYDARZENIE CYKLICZNE. NA PLUS?
ODBĘDĄ SIĘ BEZPŁATNE LEKCJE PŁYWANIA DLA DZIECI – MIASTO Z DOFINANSOWANIEM
Miasto Ostróda pozyskało kolejne środki zewnętrzne, tym razem na realizację programu nauki pływania wśród najmłodszych mieszkańców. Dzięki pozytywnej decyzji Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ostróda dołącza do ogólnopolskiej inicjatywy „Aktywna Szkoła – Raz Dwa Trzy”.
MILIONY ZŁOTYCH NA FOTOWOLTAIKĘ W OSTRÓDZKICH SZKOŁACH
Miastu Ostróda udało się pozyskać środki z wygłaszanego już rządowego programu „Polski Ład”.










