UDANA REANIMACJA MĘŻCZYZNY NA DWORCU W OSTRÓDZIE!

Dnia 10 czerwca 2022 roku (piątek) Ostródzkie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, o nagłym zatrzymaniu krążenia u jednego z pasażerów pociągu PKP InterCity “Sienkiewicz” relacji Olsztyn – Kraków. Skład wjechał na peron około godziny 12:20, resuscytacja prowadzona była już przez pasażerów.

Na miejsce natychmiast przybył zastęp strażaków z PSP Ostróda, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji. Ratownicy kontynuowali czynności mające na celu przywrócenie funkcji życiowych u 67-letniego mężczyzny, użyty został defibrylator. Na szczęście ratownikom udało się przywrócić czynności życiowe pasażera, który następnie został przetransportowany do szpitala.
Na wyróżnienie zasługuje postawa dwóch lekarzy i policjantki (pasażerów pociągu) oraz konduktorów, którzy natychmiast podjęli czynności resuscytacyjne.

Być może to dzięki ich szybkiej reakcji udało się uratować życie mężczyzny. Brawa również należą się strażakom, medykom i policjantom z Ostródy, którzy doprowadzili akcję do szczęśliwego końca.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.