DLACZEGO KASY NA DWORCU SĄ ZAMKNIĘTE A DWORZEC ZAMYKANY?

DLACZEGO KASY NA DWORCU SĄ ZAMKNIĘTE A DWORZEC ZAMYKANY?

Zwróciła się do nas czytelniczka z zapytaniem, czemu dworzec w Ostródzie jest zamknięty.

W weekend jechałam z dziećmi do Olsztyna. Jakie było moje zdziwienie, że dworzec jest zamknięty. Jak mam kupić bilet?  – zaczyna pani Kasia.

Nie powiem, nas też sytuacja zdziwiła. Skierowaliśmy więc zapytanie do Urzędu Miasta o skomentowanie sytuacji a także do rzecznika prasowego przewoźnika kolejowego.

Drukarki w domu nie mam. Na nowościach technicznych się nie znam, by kupić bilet online czy za pomocą jakiegoś kodu. Jak mam kupić bilet? Dobrze, że u konduktora jest taka możliwość – dodaje zdziwiona kobieta.

 

Budynek dworca jest zarządzany przez miejską spółkę MABK Sp. z o. o.

W MABK (zarządzają obiektem) poinformowano mnie, że budynek dworca nie jest cały czas zamknięty. Jest zamykany w godzinach 18.00-6.00 (oraz na cały weekend) ze względów bezpieczeństwa, bo wtedy pozostaje bez nadzoru. Skądinąd, w czasie funkcjonowania kasy biletowej również nie był otwarty przez całą dobę – zamykano go o 22, wraz z zamknięciem tejże. Przyczyną zamykania były niebezpieczne zachowania gromadzących się tam osób – Straż Miejska wielokrotnie podejmowała interwencję – niszczono mienie, pito alkohol, zanieczyszczano pomieszczenia. Dokładnie z tego samego powodu administrująca obiektem MABK zamyka go także dziś – dodajeMariusz Wawrzyniak Kierownik biura promocji i rozwoju turystyki z funkcją rzecznika prasowego.

 

A co do powiedzenia ma przewoźnik?

Na nasze zapytanie prasowe czekamy już kolejny dzień. Rzecznik prasowy przewoźnika milczy, mimo kilku mejli proszących o skomentowanie sprawy. Mamy nadzieję, że uzyskamy odpowiedź. Sami jesteśmy ciekawi, czy kasy zostały zamknięte tymczasowo czy na stałe.

 

Umowa najmu pomieszczeń przez przewoźnika została zawarta w dniu 01.01.2020 i została zawarta do dnia 31.12.2022 roku. Przewoźnik wynajmuje dwa pomieszczenia (kasy biletowe oraz wc) w budynku. Ilość wynajmowanych metrów kwadratowych to 20,31. Cena za metr to 21,00 zł + vat 23%. Miesięczne wpływy do budżetu miasta z tytułu wynajmu to 524,61 zł.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.