DZIEŃ KOTA W OSTRÓDZKIEJ BIBLIOTECE

Z okazji Światowego Dnia Kota, który obchodzimy 17 lutego, już po raz 9-ty Miejska Biblioteka Publiczna w Ostródzie zorganizowała wspólną zabawę dla dzieci i wszystkich miłośników tych futrzaków.

W środę 15 lutego w sali reprezentacyjnej na zamku spotkali się m.in. uczestnicy i laureaci konkursów zorganizowanych przez bibliotekę oraz wolontariusze z Fundacji AFN w Ostródzie.

Nie zabrakło chętnych do wzięcia udziału w licznych zabawach ze słodkimi nagrodami. Cały czas można było także obejrzeć projekcję slajdów przedstawiających koty ze schroniska w Ostródzie.

Wolontariuszka Fundacji AFN Judyta Chrobocińska opowiedziała o tym, jak przebiega adopcja takiego kota.

Wyczekiwanym przez wszystkich momentem było wręczenie nagród laureatom konkursów zorganizowanych przez bibliotekę. Konkurs literacki polegał na napisaniu limeryku o kocie. Jego laureatami zostali:

W kategorii szkoły podstawowe:

I miejsce Zuzanna Jankowska SP 1,

II miejsce Julia Esing SP Zwierzewo, Zuzia Głuch SP Zwierzewo,

III miejsce Jakub Nierzwicki SP 1.

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Banasiak SMS,Konrad Bobkowski SP Zwierzewo,Piotr Dziedzicki SP Zwierzewo, Edyta Furman SP 1, Aleksandra Jaworska SP1, Oliwier Mędrek SP 1, Zuzanna Popielarska SMS, Łukasz Urbański SP 1 ,Magdalena Piotrowska SP 1, Zuzanna Przyborowska SP 1, Olaf Truszkowski SP Zwierzewo, Kinga Wińska SP Zwierzewo, Dominika Wolska SP Zwierzewo, Jakub Zdunek SP1.

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce Ola Dziedzic Gimnazjum nr 2,

II miejsce Mateusz Łukasiewicz Gim. 1,

III miejsce Angelika Grochalska Gim. Durąg, Wioletta Wielk Gim Durąg.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Borys Borowski Gim. 1, Krystian Brodzik Gim. 1
Krystian Kapuściński Gim. 1, Jakub Komuda Gim. 1, Nikola Laborowska Gim. 1, Martyna Waśniewska Gim 1, Wiktoria Wieczorek Gim. 2, Kajetan Wojda Gim. 1.

W kategorii dorośli:

I miejsce Janina Gukiewicz,

II miejsce Izabela Kozłowska,

III miejsce Magdalena Jankowska, Iwona Szymańska, Sławomir Leszczewski.

Wyróżnienia otrzymali: Maria Owczarek, Anita Spychaj, Barbara Sznytka, Józef Gleba, Gerard Kowalkowski, Kuba Lipnicki.

Jako Ostróda News przyznaliśmy także 3 wyróżnienia w konkursie literackim. Dyplomy i drobne upominki otrzymały od nas: Dominika Ukleja, Amelia Bogdańska i Zuzanna Barczak.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy ponieważ zadanie mieli oni niełatwe.

Konkurs plastyczny polegał na wykonaniu przez grupy dzieci, reprezentujące szkołę lub przedszkole kolażu do wybranego utworu literackiego, którego bohaterem jest kot.

Laureatami tego konkursu zostały:

I miejsce Przedszkole Miejskie nr 4,

II miejsce Przedszkole Miejskie nr 1, Przedszkole Niepubliczne „Promyczek,

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 3, dzieci 10-letnie: Dominika, Weronika, Marysia, Adrianna.

Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Podczas spotkania zorganizowano także zbiórkę karmy dla kotów będących podopiecznymi schroniska w Ostródzie.

Wszyscy którzy kochają zwierzęta i chcieliby wesprzeć podopiecznych schroniska w Ostródzie mogą wziąć udział w licytacji prac wykonanych przez artystów z Klubu Plastyka Amatora w Ostródzie oraz dzieci z Kuźni Talentów. Została ona również zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostródzie. Podajemy link do tego wydarzenia tutaj

Jak dużo się działo podczas Dnia Kota 15 lutego na ostródzkim zamku można także obejrzeć na naszym filmiku DZIEŃ KOTA W BIBLIOTECE

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.