ZA NAMI OSTRÓDZKI JARMARK ADWENTOWY

Za nami Pierwszy Ostródzki Jarmark Adwentowy.

W sobotę 3 grudnia w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku swoje wyroby prezentowali rękodzielnicy z Ostródy i okolicy – chociażby z Morąga czy Olsztyna.

Można było kupić wiele pięknych i oryginalnych rzeczy z przeznaczeniem np. na upominki świąteczne. Była biżuteria wykonana metodą sutasz czy z żywicy, bożonarodzeniowe ozdoby np. bombki czy wieńce adwentowe, ceramika, torby, torebkdscn0259_wmi, kosmetyczki, portfeliki, maskotki, bałwanki, mikołaje, czapki, kominy, a także coś na przekąskę m.in. domowa pajda chleba ze smalcem. Wszystko to zostało wykonane z wielką starannością przez niezwykle utalentowanych rękodzielników i rękodzielniczki. Swoje stoisko miała także klasa III o specjalności technik ogrodnik z Zespołu Szkół Rolniczych w Ostródzie prezentująca m.in. pięknie wykonane wieńce adwentowe.

Chętni mogli także wybrać się o godzinie 14.00 na występ zespołu Dybzaki z Gierzwałdu, a o 17.00 można było wysłuchać koncertu kolęd chóru z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej z Bydgoszczy.

Ci, którzy lubią rękodzieło i chcieli sami spróbować swoich sił wykonując własnoręcznie oryginalne ozdoby świąteczne mogli skorzystać z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej na Zamku w Ostródzie, która w tym samym czasie organizowała warsztaty rękodzielnictwa. Napiszemy o tym w osobnym artykule.

Kto zgłodniał mógł posilić się na dziedzińcu Zamku, gdzie swoje stoisko miało Centrum Dobrego Smaku serwujące m.in. zupę gulaszową, babkę ziemniaczaną czy świeżo wędzone pstrągi w dymie olchowym.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.