X MAZURSKI DZIEŃ ZIEMNIAKA W KRAPLEWIE (FOTO+VIDEO)

W minioną niedzielę odbyła się już X edycja Mazurskiego Dnia Ziemniaka.

Jak co roku, tak i teraz impreza przyciągnęła tłumy miłośników ziemniaczanych potraw. Atrakcją niedzielnego popołudnia był występ włoskiego artysty – Marco Bocchino. Na scenie zobaczyć można było również zespoły muzyczne z Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie oraz zespół SMASH. Popołudnie i wieczór umiliła muzyka grana przez Dj Kostya.

Wśród atrakcji nie zabrakło wystaw wyrobów rękodzielniczych, produktów regionalnych, stoisk z tradycyjną i ekologiczną żywnością. Sporym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z bezpłatną degustacją dań.

Tradycją imprezy jest również konkurs na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków o Złotą Tarkę Wójta Gminy Ostróda. W tym roku do rywalizacji stanęły sołectwa: Lubajny, Naprom, Smykowo oraz Naprom. Na podium stanęły: 1 miejsce – Lubajny, 2 miejsce – Naprom, 3 miejsce – Smykowo, 4 miejsce – Pietrzwałd. Jury brało pod uwagę walory smakowe, sposób podania, prezentację potrawy, regionalność wykorzystanych produktów oraz kreatywność i oryginalność.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.