ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W GMINIE OSTRÓDA

Uroczysta Gminna Inauguracja  Roku Szkolnego 2016\2017 w gminie Ostróda miała miejsce dziś o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej w Brzydowie. Przybyli na nią uczniowie, kadra szkolna oraz liczni goście. Wśród tych ostatnich byli m.in. wójt Bogusław Fijas, dyrektorzy szkół, sołtysi, radni, księża i pastor Wojciech Fidurski, przedstawiciele związków zawodowych oraz zakładów wspierających SP w Brzydowie, a także Kuratorium Oświaty.

Rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych ze szkół w Brzydowie, Lipowie, Samborowie, Durąga i Gimnazjum im. Ks. Twardowskiego w Ostródzie. Wszystkich przybyłych powitała dyrektor Beata Kucharczuk, a następnie wójt B. Fijas, który przekazał uczniom kilka ciekawych dla nich faktów. Opowiedział m.in. o zniesieniu obowiązku szkolnego dla sześciolatków, zniesieniu egzaminów dla sześcioklasistów i o tym, że rok szkolny 2016\2017 będzie krótszy i zakończy się 20 czerwca 2017 roku. Życzył dzieciom, aby chętnie przychodziły do szkoły oraz oficjalnie przywitał 2 nowych dyrektorów szkół Agnieszkę Turulską, która objęła to stanowisko w Gimnazjum im. Ks. Twardowskiego w Ostródzie i Rafała Jaremę, który został wybrany na dyrektora Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu. Nie zabrakło podziękowań dla pedagogów z wieloletnim stażem 25- i 35- letnim oraz dla dyrektor Beaty Kucharczuk.

Uśmiechy na twarzach wszystkich wywołały dzieci ze SP w Brzydowie, które przygotowały na tę okazję artystyczne występy. Jako jeden z ostatnich głos zabrał Zygmunt Fleszar z ZNP.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.