TRWA MODERNIZACJA HAL SPORTOWYCH W SZKOŁACH POWIATOWYCH

Uczniowie i społeczność lokalna będzie już mogła korzystać z wyremontowanych sal sportowych przy „Ekonomiku” w Ostródzie oraz w Zespole Szkół Licealnych w Morągu, a już niebawem zakończą się pozostałe prace modernizacyjne trwające w Liceum Ogólnokształcącym przy Zespole Szkół Zawodowych w Morągu.

Dobiegła końca modernizacja infrastruktury sportowej w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie. Dzięki realizacji projektu udało się zmodernizować i wyremontować budynek sali sportowej oraz zaplecze sanitarno – szatniowe z ZSZ im. S. Petöfi, co znacznie poprawi komfort użytkowania infrastruktury sportowej.

Ponadto w ramach działań projektowych zmodernizowano infrastrukturę sali sportowej przy ZSL w Morągu. W ramach inwestycji zmodernizowano nawierzchnię sali, wymieniono stolarkę drzwiową, oświetlenie oraz wykonano remont zaplecza sanitarnego i szatni. Całkowity koszt wykonanych prac wyniósł 853 074,11 zł.
Nadal trwają prace modernizacyjne i remontowe sali sportowej w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Morągu oraz na boisku sportowym przy Zespole Szkół Licealnych w Morągu.
Wszystkie działania modernizacyjne prowadzone są w ramach projektu pn. „Podniesienie jakości infrastruktury sportowej w szkołach ogólnokształcących powiatu ostródzkiego”, który Powiat Ostródzki realizuje dzięki dofinansowaniu otrzymanemu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020 w ramach Działania 9.3: Infrastruktura edukacyjna, Poddziałanie 9.3.4: Infrastruktura edukacji ogólnokształcącej. Całkowita wartość inwestycji wynosi 1 438 083,88 zł. Planowany termin zakończenia przedsięwzięcia to 30 czerwiec 2019 r.
Projekt swoim zakresem obejmuje prace w 3 szkołach na terenie Powiatu Ostródzkiego, tj.:
  • Modernizacja i remont sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarnym w Liceum Ogólnokształcącym nr II w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie;
  • Modernizacja i remont sali gimnastycznej w Liceum Ogólnokształcącym nr I w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Morągu;
  • Remont i modernizacja infrastruktury sportowej w Liceum Ogólnokształcącym nr II im. Leona Kruczkowskiego w Zespole Szkół Licealnych w Morągu:
  • Sala gimnastyczna;
  • Boisko sportowe.

Źródło informacji: Wydział Rozwoju Lokalnego

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.