WE WRZEŚNIU ODBĘDZIE SIĘ REFERENDUM W SPRAWIE ODWOŁANIA WÓJTA GMINY GRUNWALD – ADAMA SZCZEPKOWSKIEGO

RADA GMINY GRUNWALD DO ODWOŁANIA? JEST DATA REFERENDUM
Znamy oficjalną datę referendum w sprawie odwołania Adama Szczepkowskiego z funkcji Wójta Gminy Grunwald.

Już 5 września 2021 roku (niedziela) odbędzie się referendum.

W dniu 26 kwietnia 2021 r.  Pełnomocnik Inicjatora Referendum – powiadomił Wójta Gminy Grunwald o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania Wójta Gminy Grunwald przed upływem kadencji.

Pełnomocnikiem grupy inicjatywnej jest Pani Sylwia Sadowska – Yusufoglu.

W dniu 26 kwietnia 2021 r. do Komisarza Wyborczego w Elblągu II wpłynęło powiadomienie pełnomocnika inicjatora referendum o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Wójta Gminy Grunwald przed upływem kadencji.

W dniu 23 czerwca 2021 r. Pełnomocnik Grupy Inicjatywnej przekazał Komisarzowi Wyborczemu w Elblągu II wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania Wójta Gminy Grunwald przed upływem kadencji.

W dniu 19 lipca 2021 r. Komisarz Wyborczy w Elblągu II wydał postanowienie o przeprowadzeniu referendum gminnego w sprawie odwołania Wójta Gminy Grunwald przed upływem kadencji.

 

Czym zyskał „sławę” Wójt Gminy Grunwald?

Wójt gminy Grunwald napisał do premiera list, w którym informuje, że dwie radne gminy są rodzicami osób homoseksualnych. Informacja ta została podana jako sugestia, że kobiety nie mają kompetencji do sprawowania urzędu na obejmowanych przez nie stanowiskach.

Więcej możecie przeczytać tu klik i tu klik

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.