SKATEPARK W OSTRÓDZIE – CO WIEMY? NA CZYM STOIMY?

Skatepark w Ostródzie – temat długi i szeroki. Jest obiektem bardzo pożądanym przez młodzież, był obiektem (jest) obietnic wyborczych, jednak w zawierusze życia miasta na przestrzeni lat, ciągle był spychany na dalszy plan. Jak poinformował nas Urząd Miasta, temat budowy skateparku ma zostać ruszony już niedługo.

Jak wygląda stan aktualny Skateparku?

  •  budowa skateparku wymaga dokumentacji technicznej oraz pozwolenia na budowę
  • na ten moment Miasto nie posiada takiej dokumentacji, nie ma pozwolenia na budowę i nie ma także zaplanowanych pieniędzy na ten cel (koszt. ok. 40000-50000 zł w zależności od infrastruktury towarzyszącej np. oświetlenie, ławeczki, ścieżki, zieleń itp.)
  • w marcu 2019 r. przeprowadzono rekonesans w sprawie możliwości budowy skateparku w Ostródzie: koszty, zasady projektowania, zasady budowy, lokalizacja)

Jaki Miasto ma plan?

  • na najbliższych sesjach Rady Miejskiej padnie propozycja wprowadzenia zmian do budżetu w zakresie uwzględnienia kosztu na opracowanie dokumentacji technicznej.
  • zaprojektowanie skateparku od strony technicznej i lokalizacyjnej odbędzie się we współpracy z grupą młodzieżową i rodzicami, którzy już wcześniej zgłaszali taką potrzebę.
  • dodatkowo przeprowadzone zostaną spotkania i rozmowy z mieszkańcami okolicy, w której taki skatepark może powstać – rozwiązania mają być takie, by skatepark nie był uciążliwy dla otoczenia.
  • Władze Miasta chcą by skatepark powstał z betonu monolitycznego; to droższe rozwiązanie, ale bardziej trwałe i przede wszystkim bardziej pożądane przez użytkowników
  • proponowana wstępna lokalizacja skateparku to kompleks Szkoły Podstawowej nr 4, w ciągu ulicy Skłodowskiej-Curie.
  • w dokumentacji i projekcie zaplanowane zostaną estetyczne ekrany dźwiękoszczelne oraz oświetlenie, ponieważ chcemy maksymalnie przedłużyć aktywność w tym miejscu, bez uszczerbku dla komfortu okolicznych mieszkańców
  • koszt budowy może oscylować w granicach pół miliona złotych – wszystko zależy od powierzchni, gruntu, który trzeba przygotować, urządzeń i przeszkód skateparku, technologii wykonania, ale także od urządzeń towarzyszących.

Podsumowanie:

Budowa skateparku zależy od wielu rzeczy – głównie finansów, dlatego trudno zadeklarować konkretny termin. Dobrze, gdyby na budowę udało się zdobyć dofinansowanie, a do tego najpierw potrzebna jest dokumentacja.
Miasto zapewnia, że widzi ogromną potrzebę w tym zakresie i dlatego podjęto już działania, by tę potrzebę zaspokoić. To dopiero pierwszy krok na tej drodze.

Opracowanie na podstawie zapytania prasowego skierowanego do UM Ostróda

Zobaczcie materiał o Skateparku, bardziej z perspektywy młodzieży.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.