JESTEŚMY OSZUKIWANI WS. COVID? LEKARZE I NAUKOWCY TO POTWIERDZAJĄ?

Na pewno wielu z Państwa się zgodzi, że wystarczy odrobina zdrowego rozsądku i logiki, aby zorientować się, że wirusowa panika wywołana przez największe media (te mniejsze niestety też) nie trzyma się całości.

Największe telewizje w Polsce opierają wręcz swe ramówki o informacje ws. koronawirusa. Informują nas o pojedynczych przypadkach zachorowań, tymczasem ludzie nie mogą się dostać do lekarza, mogą jedynie do niego zadzwonić. Doszło do tego, że kasta lekarska schowała się za ”covidem” i chyba jej tam dobrze skoro nie narzeka. A może się też boją? Wiemy o doniesieniach mówiących o lekarzach, którzy w Polsce publicznie kwestionowali pandemię – stracili już pracę, jak chociażby Anna Martynowska. Pokazano, że jest to temat którego nawet autorytet nie może kwestionować.

W samej naszej Ostródzie ta cała sytuacja zaczyna powoli interesować lokalną społeczność.  Wiemy o mieszkance okolic, w czwartek (27.08.2020) trafiła na odział wewnętrzny do ostródzkiego szpitala z bólem brzucha. Na oddziale został jej zrobiony test wstępny, który okazał się pozytywny. Co zrobił jeszcze w ten sam dzień Urząd Wojewódzki? Oczywiście poinformował o zachorowaniu młodej kobiety z powiatu ostródzkiego (klik). To nic, że kolejne dwa testy wykluczyły zakażenie. Dziewczyna widnieje w statystykach jako zakażona. Jeszcze napiszemy o tym przypadku więcej, niemniej z jej relacji wynika, że poważna sprawiająca duży ból dolegliwość z jaką trafiła do szpitala, była w placówce zaniedbywana – wirus stał się priorytetem.

Wpłynęła również do nas wiadomość od mężczyzny, który zawiózł swoją żonę do ostródzkiej placówki. Podzielił się z nami swoimi odczuciami:

Jeśli ktoś z Was ma jeszcze jakieś wątpliwości, co do panującej obecnie paranoi mediach głównego ścieku (niektórych lokalnych niestety też). Posłuchajcie, poczytajcie wypowiedzi kilkudziesięciu lekarzy i naukowców, które zebrał w jednym artykule Portal Polityka Polska (klik).

Warto też przyjrzeć się statystykom

Jak wynika z meldunków Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny, w pierwszym kwartale 2020 roku zdiagnozowano 1 947 518 przypadków grypy i podejrzeń zachorowań na grypę. W samym marcu grypę lub podejrzenie grypy zdiagnozowano u 581 802 osób.

Choroba Liczba zachorowań w Polsce (1.01-31.03.2020) Liczba zachorowań w Polsce (marzec 2020)
Grypa 1 947 518 581 802
COVID-19 2 311 2 311

W przypadku grypy wskaźnik śmiertelności za pierwszy kwartał 2020 roku wynosił 0,0027 proc. Dla COVID-19 za ten sam okres wskaźnik śmiertelności wynosił 1,43 proc.  Warto jednak pamiętać, że wskaźnik śmiertelności COVID-19 nie jest do końca wiarygodny, ponieważ jak wiemy prawie wszyscy zmarli mieli legendarne już choroby współistniejące – znacznie poważniejsze, groźniejsze. Kierując się rozsądkiem od razu można się domyślić, że to one były przyczyną zgonu, a nie COVID.

Choroba Liczba zgonów (1.01-31.03.2020) Wskaźnik śmiertelności
Grypa 53 0,0027
COVID-19 33 1,43

12 komentarzy

To ogólnoświatowe, nie tylko u nas w Polsce kłamstwo, jestem zwykłym człowiekiem takie są moje odczucia,przekonania to jest skierowane przeciwko nam ludziom a najbardziej to pasuje rządzącym wszędzie

Od dawna wiadomo, ze to kłamstwo stworzone dla pieniędzy i władzy. A kupione media i politycy kłamią w żywe oczy. Kiedy ludzie to zrozumieją?

No patrzcie, a na grypę chorują wyłącznie same okazy zdrowia bez legendarnych chorób współistniejących. Magia, czyż nie?

Prawda jest taka, że dla całkiem w sumie sporej grupy osób COVID jest zdecydowanie większym zagrożeniem niż wirus grypy sezonowej. A niewykluczone że nie tylko dla niej, bo długotrwałe skutki zakażenia poznamy dopiero za kilka lat. Nie wiem jednak czy podejmowanie polemiki ma sens, skoro ktoś “wyskakuje” z argumentem o chorobach współistniejących.

Sporej grupy 0,071 procenta ludzi na swiecie zakazonych z czego 90 procent bez objawow. No spira grupa 5 mlm osob z 7,6 miliarda i w dodatku sa to naciagane dane bo wielokrotnie przypisuja covida ludziom ktorzy choruja na cos innego tak naprawde a zmarlym chyba nie robia nawet sekcji zwlok skoro juz na drugi dzien media wiedza ile osob zmarlo na covid w ciagu nocy. No jaja nad jajami.

Jest grypa i inne paskudztwa. Jest tez i wirus i też zabija. Nie należy go lekceważyć. O 2311 chorych i 53 zmarłych za dużo.

To jest tak groźny wirus, że aż sami lekarze muszą go szukać wśród ludzi,a nie odwrotnie 🤦🤦🤦🤦🤦

Jest tak groźny, że dopiero się dowiesz, że go masz jak Ci zrobią test.

Świetny artykuł wkoncu ktoś napisał.Tez nie wierze w tego wirusa. Cos moze i jest ale to pewnie odmiana grypy. Tez znam osobiscie dziewczynę, ktora mówiła o tym jak dostała taka kartke w szpitalu przy złamaniu nogi. Zobaczycie że za kilka lat wyjdzie jak nas oszukiwali

No niestety ale kazdego dnia tysiace ludzi umieraja na rozne choroby. Co to za idiotyczne obostrzenia z pieodu akurat corona. Co to sa za liczny. 5 milionow ludzi zaifekowanych na swiecie . I co z tego? Na swiecie 7,6 miliarda wiec zainfekowanych 0,071 procenta, z czego 90 procent chorzy ale nic im nie jest bo sa zdrowi a tylko test dodatni. No bez jaj..chyba widac ze nie jest to problem zdrowotny tylko chodzi o jakies inne interesy

Ktoś coś wie na temat Technikum Rolniczego w kwestii tego wirusa? Dziś szkoła została zamknięta, a wszyscy uczniowie puszczeni do domu. Podobno trzy nauczycielki są zarażone! Wie ktoś coś bliższego na ten temat?

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.