NIE MIAŁ MASECZKI W URZĘDZIE. MANDAT UMORZONY PRZEZ SĄD

Mieszkaniec Ostródy wygrał w sprawie, która ciągnęła się od początku listopada ubiegłego roku. 100 złotych mandatu, które miał zapłacić, zostało umorzone.

Kancelaria Radcy Prawnego Michała Pietrzaka, złożyła sprzeciw od wyroku nakazowego przed Sądem Rejonowym w Ostródzie na rzecz mieszkańca powiatu ostródzkiego, który podczas wizyty w urzędzie skarbowym w Ostródzie nie miał zakrytych ust i nosa za co został obarczony grzywną w wysokości 100 zł.

Sąd wyrokiem grudniowym (z 18 grudnia 2020r.), doręczonym w dniu dzisiejszym
orzekł umorzenie postępowania wobec mieszkańca Ostródy, który dostał mandat za brak zakrytych ust i nosa w urzędzie w Ostródzie. Obwiniony dostał z tego tytułu mandat w wysokości 100 zł który zapadł orzeczeniem z dnia 5 listopada 2020r.

Zainteresowani odwołali się od wyroku, wskazując naruszenie Konstytucji (konkretnie art. 31 ust. 3 Konstytucji RP), poprzez zastosowanie rozporządzenia bez delegacji ustawowej. Sąd przyznał rację skarżącym i postępowania mandatowe umorzył. De facto uniewinniając zainteresowanego reprezentowanego przez Kancelarię. Orzeczenie jest nieprawomocne.

Podkreślić należy, iż od jesieni zmieniły się przepisy i rozporządzenia na podstawie, którego nakładane są mandaty za brak maseczek, w związku z czym wyrok ten nie może stanowić podstawy dla nie noszenia maseczek w dniu dzisiejszym.

źródło: tko.pl

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.