MARCIN OCIEPSKI I PIOTR ŁUKASIK ĆWIERĆFINALISTAMI MISTRZOSTW POLSKI

Od 11 do 13 sierpnia w mysłowickim Parku Słupna odbyły się Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Wzięła w nich udział cała czółówka krajowa, w tym nasza para Marcin Ociepski i Piotr Łukasik.

Ostródzianin Marcin Ociepski i pochodzący ze Starych Jabłonek Piotr Łukasik dobrze zaprezentowali się w mistrzostwach, jednak nie udało się im zdobyć wymarzonego medalu. Byli od niego o krok, Po wcześniejszych zwycięstwach udało im się dostać do ćwierćfinału, tam jednak ulegli parze Marcin Prudel i Kacper Kujawiak 0:2

Ta porażka nie oznaczała jeszcze końca turnieju, ponieważ nasi siatkarze mieli jeszcze szansę na awans poprzez baraże. Tam jednak trafili na parę Michał Bryl/Grzegorz Fijałek, która także okazała się lepsza wygrywając w 2 setach z naszym duetem.

Ostatecznie złoty medal i mistrzostwo Polski przypadło parze Bartosz Łosiak/Piotr Kantor, która w finale pokonała po dwóch wyrównanych setach pogromców Ociepskiego i Łukasika czyli Mariusza Prudla i Kacpra Kujawiaka. Na najniższym stopniu podium stanęli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.

Marcin Ociepski i Piotr Łukasik dobrze zaprezentowali się w turnieju. Na ich drodze stanęli późniejsi srebrni i brązowi medaliści mistrzostw, pary doskonale znane nie tylko w Polsce ale i na świecie. Tym razem się nie udało, jednak wierzymy, że za rok wymarzony medal stanie się faktem.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.